zjentek

Jak by pro člověka v přírodě skončila taková srážka se zubrem?

Utekl by? Stejně jako třeba jelen? Anebo by dříve utekl zubr? Nebo by na sebe jen tak kulili oči se spadlou čelistí? Jak by to asi tak dopadlo?

Odpovědi
Kelt

Takové zvíře tě cítí dříve a ví o tvé přítomnosti dříve, než ho sám spatříš. Pokud se náhodou octnete tváří v tvář, tak je výsledek jasný, a zvíře si nepočítá, kolikrát srazil člověka a lidí, kteří počítají čelní střet se zvěří asi taky není moc. Na člověka bych moc netipoval.

Kepler

Těžko říct, možná by na člověka zaútočil, pokud by ho pokládal za hrozbu, nebo by se mu snažil raději vyhnout. Dělají to tak všechna velká zvířata a vrcholní predátoři. Jedno ale vím jistě: kdyby potkal aliendrona, nejdřív hrůzou zešediví a pak rychle zmizí do Zubří https://www.mesto-zubri.cz/gale­rie/obrazky-v-zahlavi#gallery-1-3
(všimni si jak mu visí kuliska, aj když je mu zima).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.