Photoguy

Jak by jste přeložily toto: I want belive

Viděl jsem to jako nápis na tričku a nevím co se tím myslí..

Děkuji.. :)

Odpovědi
Katy81

belive alebo believe?
Believe znamená veriť, čiže to by bolo chcem uveriť alebo chcem veriť.

belive – to je buď preklep (pôvodne to malo byť believe) alebo zámer a v tom prípade by som povedala, že sú to zámerne zložené slová be live, teda byť živý (nojo, malo by byť alive, live je to, čo to znamená aj u nás, teda „naživo“)

ale možno je zámer oboje – napoly to malo byť be alive a napoly believe 🙂 autor to spojil dohromady, ako keď napr. ty chceš občas povedať jedno slovo, myslíš si iné a z úst ti vyjde „zloženina“ 😁

Arai

Daco take Verim ti alebo chcem verit

MK44

Chci věřit.

Jednodouché, že? Simple, isn't it? Mimochodem, z toho, co bývá na tričcích se jen zřídka dá poznat, co se tím myslí. Možná, že se při návrhu nemyslí …
Doplňuji:
Taky by to mohlo být: I want. Believe! Chci. Věř!
Je-li tam I want belive, může jít o překlep. U asijských výrobků se vyskytují. Nebo, jak píše Katy81, jde o slovní hříčku mezi I want to believe a I want to be alive. Mno, hlavně, že se to prodá …