kurec

Jak by jste jednou větou vystihli osobnost čechů?

Začnu: Všechno co jde ukrást a rozbít tak to rozbijou.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Chovají se jako obklopeni nepřáteli.

Další odpovědi
Malvína

Neúnavní stěžovatelé na všechno a všechny.

P.S. – Tvá věta je spíš mottem cikorek. Ale na ty by jen jedna věta nestačila 😉

df

Nedá se to paušalizovat. Jednou větou to dokáže jen opravdový specialista na psychologii a sociologii. Mají různé vlastnosti. Uvedu pár příkladů.

  • štěkají v hospodách a na internetu, ale na druhou stranu bys jim mohl na hlavách dříví štípat
  • jsou zde hodně služeb a komodit nejdražších v eeeuuu, nevadí
  • když byla v Německu levnější nafta, tak tam jezdili tankovat s petkama a lavorama a hrncema (ironie)
  • když se bombarduje jugoška, nikdo nehne brvou, když čt řekne, že tráva je modrá, tak si dají na profil ukrajinskou vlajku
  • maji potřebu někam patřit, jednou k rusku, pak do leva
  • kdo nekrade, okrádá svou rodinu, když otevřeli západní hranice, tak kradli i tam
  • největší ateisti
  • největší popíječi piva, jako pivař to hodnotím pozitivně
  • zlaté české ručičky (a hlavičky)
  • Edvard Beneš (velký špatný pro Čechy)

atakdále

paul1

Zlaté ručičky.
Já jsem to zažil na vlastní kůži. Tedy jsem Moravák, rodem z Prostějova, ale fakt jsem měl zlaté ručičky. Když jsem stavěl chatu, kousek od města, kde jsme bydleli, tak mi přivezli (po známosti, tenkrát to jinak moc nešlo) písek, údajně pocházel z Maďarska.
Spodek chaty byl z kamene, dělal jsem stále jen jednu řadu denně, aby se to nerozjelo a pokračoval až druhý den, až to ztuhlo. Takže mi přivezli ten písek a když jsem s ním dělal, najednou koukám, že mám „pozlacené ruce“. V písku bylo totiž hodně pyritu, tzv. kočičího zlata. Někde mám i památku, soused tam měl foťák, tak mi jednu fotku udělal.

marci1

Vychytralý „Čecháček“, závistivý, za každou cenu má pravdu, netolerantní, neumí se chovat a už ho vidím jak sedí v obstarožním tílku s lahví piva u televize a volá: mámo, dones mi pivo! 🙂

aliendrone

JEDNOU větou to asi nejde, ale zkusím.
Ich melde gehorsam!
Po našem „Poslušně hlásím!“ ;) :D :D

Filip84

Chceš-li to opravdu jednou větou, prosím:

Nízké sebevědomí, velká paranoia, malá otevřenost, velká ochota, malá pracovitost, silný kolektivismus, nízká frustrační odolnost, nesoudnost, neschopnost zaměřit se na detail, a zároveň, přes detaily nevidět celek. Geneticky jsou Češi nejvíc příbuzní Maďarům, mentalitou Indům (Cikánům).

Ovšem platí to na Čechy, nikoli na Moravany, či Slezany (to by pak ta „jedna věta“ vypadala poněkud odlišně) a jde o paušalisované, kolektivní, nastavení, jehož míra je u každého jedince typově odlišná.

Rokio

Milovníci piva, tučných jídel a fotbalu.

zjentek

Německé děffky.

led

Česi sú rovnakí ako ľudia v celom svete, ktorých oddeľuje len umelo vytvorený pojem národností a systému pravidiel založených na ekonomike jednotlivcov a spoločností vo vzťahu potrebám jednotlivcov, národov a národnostných zoskupení, nevynímajúc spoločenstva skupín ľudí žijúcich v kontakte na rôzne veľkých územiach buď ako samostatný štát, či súčasť iných štátnych zväzkoch, čo by snáď v jednej vete mohlo stačiť.

plebs

Sem tam něco šlohnout lhát kroutit se ze zodpovědnosti občas se celostátně nadchnout hlavně hokej a čutálisti a i pro politiku, ovšem poté se smířit se situací a pokud je trochu u vesla tak jako cyklista, nahoře shrben a dole šlapat nechť si to prostý lid vychutná.

led

No, snáď tú moju vetu, tvorenú súvetím hlavnej vety so zoskupeniami vedľajších viet dokážete prečítať na jedno nadýchnutie, ktoré sa zvyčajne používa pri tvorbe a oddeľovaní viet.