namesicznik

Souhlasíte z názorem, že to nejhorší nás v případě Covid-19 ještě teprve čeká?

Uvažuji z evolučního hlediska správně, že dnes při replikacích mutuje koronavir náhodně (, protože má stále dostatek hostitelů) avšak v momentě kdy v populaci převládne zaočkovaná většina a my na něj takto vytvoříme evoluční tlak, tak začne selekčním výběrem mutací cílit na skupinu zaočkovaných?

Odpovědi
Mc Merkurion

… eště nebylo tak špatně, aby nemohlo bejt hůř …

elkon

Spekulace.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

namesicznik

@elkon Spekulace? Pokud nadbytek virů ve světě něco dokazuje, pak to, že se evolučně jedná o velmi úspěšnou strategii. Viry jsou motorem evoluce od počátku světa. Viry totiž podporují rozmanitost, protože snižují počet přemnožených druhů a dávají tak prostor těm vzácnějším. Čím je totiž organismus běžnější, tím je pravděpodobnější, že se vyvine lokální epidemie viru, která ho napadne a tím věci ponechá v rovnováze.