annas

Jak a kam uložit fotografie?

Prosim o radu. Dostala jsem DVD s fotografiemi. Když jsem DVD vložila do počítače, fotografie jsem si prohlédla, ale nevím, jak a kam je uložit. Když jsem DVD vytáhla, fotografie samozřejmě zmizely z monitoru.
Děkuji.

Při vložení DVD se mně objevily nápisy:
Kopírovat obrázky do složky v počítači pomocí:
Doplňuji:
Nevěděla jsem, co vybrat.Vím, že fotky zmizely, když jsem DVD vytáhla, ale neporadila jsem si s jejich uložením.

Nejlepší odpověď
1popelka1

Buď využijte „nápisy“ (mě se třeba ukazuje, zobrazit soubory, importovat obrázky…) a nebo si jednoduše fotky zkopírujte -
označte fotky (při výběru některých) nebo celou složku s fotkami,
dejte „kopírovat“ (pravé tlačítko myši-kopírovat nebo ctrl+c),
a vložte do složky, kterou máte v počítači.

Složka se vytvoří tak, že kdekoliv v prostoru (třeba na ploše) kliknete pravým tlačítkem myši-Nový-Složka.

Fotky zmizely, protože jste vytáhla DVD.
Doplňuji:
Fotky se vám většinou automaticky uloží do složky Obrázky nebo do Windows Fotogalerie; (asi) záleží na tom, jak to máte nastavené.

Já mám třeba na Ploše složku Fotky (pro každý rok jedna složka, Fotky 2001 atd.) a ukládám/kopíruji si fotky tam, protože složka Obrázky mi nevyhovovala. Záleží jen na vás 🙂

Další odpovědi
anonym

při vložení DVD se operační systém pokusí zjistit co je na něm a nabídne několik výchozích operací které s nalezeným obsahem média souvisí, … pokud jsou na DVD fotografie jsou mezi nabízenými možnostmi prohlížení fotografií, kopírování na disk nebo otevření celého obsahu média pomocí průzkumníku …

tedy není nic jednoduššího než tyto možnosti využít a obrázky si na disk poklepáním na nabízenou možnost zkopírovat … obvykle do nějaké složky na ploše, pokud mají být na očích, nebo do složky Dokumenty/Obrázky kam „správně patří“ …

vagra

Při vloženém DVD,klikněte na složku s fotkama a vlevo v oddílu práce se složkama zvolte zkopírovat složku-a pak už si ji jen v okénku ,které vyskočí, uložíte tam,kam chcete v PC.
Například do dokumentů-obrázky.

oskar

Já použivám.rajče.cz

Toruk

Fotky zkopíruj kamkoliv na HDD (hard disk), důležité je jen pamatovat si kam. Windows má systémovou složku obrázky, tam se většinou fotky ukládají.

annas

Děkuji. Už jsem se zorientovala. Stačilo jedno kliknutí a už jsou fotky uloženy.