david22

Správné zobrazení video souborů na DVD + jak je zkopírovat?

Koupil jsem si na DVD seriál Přátelé.
Na jednom DVD je 6 dílů tohoto seriálu. Předpokládal bych, že po vložení DVD do mechaniky mého PC si disk klasicky zobrazím a uvidím na něm 6 video souborů. (Co jeden díl seriálu, to jeden soubor.) ALE !!

Po vložení média najela grafická nabídka s výběrem epizod. Po kliknutí na položku se mi spustí konkrétní díl…to je sice v pořádku, ale já chci vidět konkrétní soubory!!

Nevíte, jak z tohoto DVD „vypreparovat“ konkrétní video soubory s jedotlivými díly? Rád bych si je postupně zkopírovat na disk do počítače.

dodatek:
Po zobrazení disku v Total Commanderu se mi pouze objevily soubory s koncovkou *.VOB + další neznámé soubory :(

Doplňuji:
brilliant: no dobře, ale já potřebuji tyto soubory přetransformovat na klasické filmové soubory.

jeden film ⇒ jeden soubor

Jak na to?

Nejlepší odpověď
brillant

to co vidíš v Total Commanderu je normální

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/DVD-Video
Doplňuji:
tak zkus překonvertovat jednotlivé soubory *. vob na např. *.avi, programů na to je na netu k nalezení dost.

Další odpovědi
anonym

dej dvd do mechaniky a zruš přehrávání, pak klikni prozkoumat disk a vidíš to.
Ale jeden díl může mít třeba i 2 soubory
poznáš to tak, že jsou oproti jiným velké.

anonym

můžeš použít VirtalDub http://www.slu­necnice.cz/sw/vir­tualdub/, je free, zkonvertuj jednotlivé díly do avi, můžeš vyhodit menu, titulky, jiné jazyky apod.

david22

Dědvševěd: no to je přesně vono :)

Jak rozdělit tyto velké díly na větší počet menších souborků?

david22

brillant:
další věc je, že to početně neodpovídá. Dílů na jednom DVD je šest. Počet souborů *.vob je pět, zato mají velikost 0,99GB.

Jedná se o 22 minutové epizody, které by neměly mít více, jak 400 MB.
Čili problém je, jak předělat pět 0,99GB *.vob souborů, na šest malých *.avi souborů.