opa

Uložení fotek.

Jak dlouho vydrží uložení fotek na DVD a jak na externím disku???A nebo jak je nejlepší je uchovat na co nejdelší dobu?DĚKUJI.

Nejlepší odpověď
IK

Data na externím disku jsou zranitelnější, k uchování je lepší CD, (při správném zacházení jako je uložení v obalu…neodkládat na topení ap.)
vidím že jsi dotaz už pokládal před 144 dny, odpověď že je lepší externí disk je tam podložená zkušenostmi které nemám, ale člověk obvykle dělá obojí když chce něco opravdu zachovat, tak si to z disku nesmaže a zálohuje.

Další odpovědi
led

Moja skúsenosť hovorí o dvoch základných možnostiach elektronického zálohovania:
externý hardisk – priebežná kontrola dát, prípadne prepis do nového aktuálneho formátu
Cd /DVD – v tomto prípade zvyčajne raz za 5 rokov prepisujem na nový disk. ak mám podozrenie na poškodenie prepisujem hneď. Avizovaná továrenská životnosť je za ideálnych podmienok.

lukas.zmizik

tak to bych mohl okopirovat, co sem psal u prilezitosti krachu firmy kodak:

resilo se, jaky je nejlepsi mozny zpusob archivace digitalnich fotografii a prislo se na to, ze prefotit na negativ a „schovat do supliku“ – nebot klasicky negativ ma zivotnost cca 200 let…

co nam je platne, ze existuji media schopna uchovat digitalni data na pomerne dlouhou dobu (i kdyz 200 let to nikdy nebude), kdyz bychom i s temi daty museli archivovat hardware a operacni systemy, ktere ty data budou schopna precist…

nebo myslite, ze *.jpg a *.png formaty preziji 200 let v nezmenene podobe?

pripomina mi to faktickou historku jednoho vypocetniho centra, kde nasli starsi datove nosice ve forme magnetofonovych pasku a zjistili, ze data jsou sice citelne, ale jiz neexistuje pocitac s operacniim systemem, ktery by tyto data umel „otevrit“

MILAN1961

Nejlepší je ukládat na hdd…