martinacek

Zmizely mi fotky ze souboru

Dobrý den, po x měsících jsem si chtěla prohlídnout fotky ze souboru na pc. ALe z hrůzou jsem zjistila že v roce 2005 jich tam je asi 1/3, z roku 2006 zmizely všechny až na ty co byly foceny cizím foťákem (těch je asi 10, zmizelo 1200 fotek), v roce 2007 tam zbylo to co se fotilo v listopadu a prosinci, ostatní měcíce jsem fuč. A dál roky 2008,9,10 už jsou ok.
Co mám dělat? Prohledala jsem všechno, ale nikde nejsou. Prý se to dá ještě od někud „vytáhnout“, ale musí to udělat nějaký expert. Žádnýho neznám. Neporadili byste mi? Díky moc.

Nejlepší odpověď
chudst

Jestli jsou to tak stare fotky, tak je pravedpodobne, ze uz budou prepsane.

Muzete se je pokusit obnovit nejakym z techto programu: http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/systemove_nas­troje/obnova_dat/ Ale moc bych v to nedoufal.

Pouceni pro vas: NIKDY nemejte fotky jen na jednom jedinem miste. VZDY pouzivejte dve uloziste.

Další odpovědi
Hlada

Zkazím vám sice radost, ale ušetřím čas. Z disku nic nezmizí jen tak. Jestli není poškozený povrch ploten, tak jsou soubory smazány a za tu dobu jsou na jejich místo zapsaná jiná data. Naděje na obnovu dostupnými nástroji je jen v tom případě, když se na smazání příjde hned a disk se okamžitě vyřadí z provozu.
Zálohování se nedoporučuje z plezíru. Na dnešních externích discích stojí 1 GB 2Kč.