Nikusha

kde je uložen operační systém?

Nejlepší odpověď
Mapel

Na pevném disku „C“. Někdo rozděluje na oblast „C“ a „D“ – data. Pokud se zbourá OS, tak se opět nahraje na disk „C“ a data na „D“ zůstanou zachována.

Další odpovědi
Michal Kole

Tam kde ostatní programy, na pevném disku.

na disku je tzv. zaváděcí sektor, kde BIOS, hledá operační systém a spustí ho.

Wolf

Správně odpovídá Michal Kolesa, Mapel ne.
Operační systém obecně je uložen většinou na pevným disku (anglicky hard-disc). Mohl by být i jinde, třeba na paměťové kartě, nebo třeba jen na CD nebo na disketě, dokonce by se do počítače mohl dostávat jen po síti, ale nic z toho asi nebude tvůj případ.
To, co říká Mapel, platí pro operační systém Windows v nejobvyklejším nastavení. Windowsy standardně to úložné místo na disku ukazují uživateli pod označením C, ale jde to nastavit tak, aby se jeden disk tvářil jako více oddělených úložných míst, třeba C a D.
Pokud se stále bavíme o operačním systému Windows, jeho soubory nalezneš nejpravděpodobněji v podsložce Windows „na disku“ C. Ale může to být nastaveno i nějak úplně jinak.

Nikusha

a co musí vykonávat?..alespoň ty nejdůležitější body:)