sabina123455

Iphone 11 se neustále vypíná

Dobrý den,
Nedávno jsem si koupila iPhone 11 z druhé ruky. Doteď jsem s ním neměla problém, telefon krásně fungoval tak jak má.
Nyní se potýkám s problémem.
Telefon každý den nabijím přes noc na 100%. Po odpojení z nabiječky se mi třeba po hodině sám restartuje a jakmile se zapne, ukazuje mi, že mám na baterii pouze 10%.
Takto je schopný se restartovat klidně celý den. Když ho mám na nabiječce, funguje normálně.
Nevíte prosím, v čem by mohl být problém?
Maximální kapacita baterie je na 77%, ale už se mi ukazuje “servis”. Může to být baterkou?
Děkuji za jakoukoliv odpověď.

Odpovědi
Filip84

Může to být úplně čímkoli, třeba i erupcemi na Slunci, ale na 90% je na vině vada na řídící elektronice akumulátoru (tedy toho, čemu Ty říkáš nesprávně baterie), na 8% softwarový problém (přehraje se Firmware a je po problému), na 1% vada na základní desce (třeba špatný kontakt, ale ne na SCARTu od ACCU, prostě vyměníš ACCU, včetně SCARTu, přehraješ Firmware a bude to dělat dál a bude se muset vyměnit základní deska) a na 1% něco úplně jiného.

Sama to neopravíš – jiný iNáboženství, nebo servis.

Filip84

Sorry, jako, ale když si koupíš jakýkoli telefon z druhý ruky, tak s tím, že má „baterku“ po smrti, nebo těsně před smrtí, musíš poněkud počítat – je to také nejčastější důvod, proč lidé ty telefony prodávají, že (pokud nejde o nevhodný dárek, nějaký bonus od operátora atp.).

Jasně, když je ACCU uživatelsky přístupný a vyměnitelný (nebo je alespoň „relativně“ uživatelsky přístupný a vyměnitelný – to jsem, kdysi, měl v tabletu Vodafone, a v BlackBerry PlayBooku: stačily montpáky, placatý krám se položil na ručník displayem dolů, montpákama se, opatrně, vypáčila celá ta zadní „vanička“, a pod ní byl normálně ACCU Pack, nenalepený, nic, jenom tam byl SCART, tak montpákou opatrně odháknout, vyndal jsem celý ACCU, vrazil v to nový, zacvaknul SCART, položil na to vaničku a opatrně na kraji několikrát zatlačil: a bylo vyměněno!), tak ACCU je investice v řádu stokorun, maximálně tisícovky. Taky proto já kupuju jenom krámy, kde je ACCU uživatelsky přístupný, třeba i „relativně“.

No jo, jenže když není, což u iHebelů není, no tak musíš v servis. Některé ty krámy se musí, dokonce, i nahřát, aby se do nich technik dostal, ACCU tam bývá nalepený, a k tomu pod Deckelem na 10 šroubků na torx.

To prostě doma nevyřešíš.