darjacernino

Poradíte něco k tématu (včetně příkladů) „Individualismus v běžném životě“?

Původní neotázka

Individualismus v běžném životě,příkla­dy,potřebovala bych pomoct

Odpovědi
fcoop

Něco jako úvaha?
Je to dost složité......­.....být svůj a v dnešním světě.
Ale ono to je vlastně v každé době stejné.......­..........

Stejně nikdo nikam neuteče,i když si myslí,že se mu to daří.

Většina z nás žije všedními starostmi. Strach o existenční zajištění, o postavení ve společnosti a uspokojení našich potřeb nás poutá k věcem a dostupným možnostem, jimiž uskutečňujeme vlastní cestu životem. Tytéž věci a možnosti předurčují naše bytí závislé na situaci, do které jsme zasazeni. Otázka bytí a snahy mu porozumět je ústředním tématem existenciální filozofie, z níž pochází moderní myšlenka individualismu. Individualistické koncepce měly u svého zrodu ve štítu osvobozený postoj ke světu, jejich principem bylo odpoutání individua od zavlečení do světa věcí a všedních podmínek života, aniž by se tak dělo mimo jeho bytostné přesvědčení a vůli.

http://lhotak­.blog.idnes.cz/blog­.aspx?c=161500

Lidé jsou prostě takové nádoby, do nichž se sbírají myšlenky z různých zdrojů a vaří se v nich za občasného promíchávání a ochutnávání. Zda bude takový „eintopf“ pro druhé stravitelný, to závisí na kuchařském umění, kterému se lze částečně naučit a částečně je možná darem „shůry“.

Existují lidé, kteří stále dokola „vaří“ jedno a totéž, aniž by kdy přikročili k výraznější obměně. Mají už totiž své suroviny a odmítají jakékoliv cizí. Naproti tomu existují lidé, kteří neuvaří dvakrát stejné jídlo. Proto jejich okolí neví, co od nich může očekávat.
http://denikre­ferendum.cz/cla­nek/17589-jsme-individualiste

led

Individualista v spoločnosti je vždy podozrivý. Individualista v bežnom živote nedodržuje väčšinové tézy a už to samé ho vyčleňuje, je to ako priemerne vysoký Europan medzi Pygmejmi, oddeľuje ho výška, farba pleti a spôsob života.
Individualizmus a stádový efekt. Možno táto téma niekomu dvihne len obočie, inému zase adrenalín…
Najlepšia ukážka je v obliekaní, kde si naivne myslíme, ako to, čo nosíme na sebe, prezrádza našu individualitu, pokiaľ nezistíme, že vďaka pompéznej reklame, nie sme sami, kto na tie krásne reči naleteli a vlastne tvoríme uniformovaný dav.
Obdobne je to aj pri voľbách, sami sa rozhodujeme, koho zvolíme na základe masového vymetania mozgov, až zvolíme práve toho, koho nám strčili pod nos – stádový efekt.
Krásna ukážka individualistu na tejto stránke bol náš kolega Michal Kolesa, ktorého večnou témou boli plavkyne.