Jiros

Je správně „I have booked“, nebo „I booked“?

Dobrý den, chci se zeptat co je správně jestli
I have booked a room over the internet. Nebo
I booked a room over the internet.

Nejlepší odpověď
quentos

Dobrý den, gramaticky je správně obojí (to první je správně vytvořený předpřítomný prostý čas, to druhé správně vytvořený minulý prostý čas). Takže abychom mohli odpovědět, musíme znát kontext.
Např. když přijdete na recepci a řeknete, že už máte zamluvený pokoj, použijete to první – předpřítomný čas vyjadřuje následky minulé činnosti v přítomnosti (v minulosti jsem si zamluvil pokoj a teď ho mám zamluvený). Naproti tomu když budete vyprávět, co jste dělal o dovolené, použijete to druhé (Zabookoval jsem si pokoj, vybalil jsem si a pak jsem se šel koupat… žádná spojitost s přítomností).

Další odpovědi
zjentek

If you mean chat room, you can use ON instead of OVER. (;

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.