quentos

„I don't believe in Hitler“

Jde o úryvek z písně „Because I Got High“ od Afromana; co jím chtěl básník říci? Nepatří snad k těm novodobým prudičům, kteří se odvažují tvrdit, že Hitler a holocaust jsou mýty?! (Nebo to mám brát v kontextu písně, že je zpěvák stále „high“, tedy sjetý/ožralý, a neví, co říká?)
Verš zpívá v závěru písně, kde text evidentně improvizuje; i tak mě ale samozřejmě zaskočil.
Když už jsme u toho, kde se toto trestuhodné tvrzení o „mýtech“ WWII vzalo? Jak je staré? Tušíte někdo?

Nejlepší odpověď
annas

Píseň neznám, takže odpovídám jen na poslední část Vaší otázky.

Holocaust nebyl!?
Současný stav hnutí popíračů holocaustu – název článku, v němž jsou podrobnosti, které souvisí s historií, organizaci hnutí, aktéry apod.
Možná se dovíte o popíračích holocaustu víc.

Zdroj: http://www.blis­ty.cz/art/21809­.html

Další odpovědi
Nuk nuk

Ani já neznám onu píseň, za to se běžně střetávám s lidmi, kteří popírají holocaust a jeho důsledky.
Co k tomu dodat?
Mýty o 2. světové válce a snaha tvrdit, že nebyl holocaust, nebyl ani Hitler, nabo alspoň tvrdit, že ¨následky nebyly, takové jako byly, jsou relativně novodobé. Krátce po válce se nikdo holocaust popírat neodvažoval, všem bylo jasné, co se dělo. Dokud žili pamětníci a lidé, kteří tu hrůzu přežili, nebylo možné jej popřít. Dnes ale pamětníků ubývá a i ti, kdo ještě žijí, jsou už velice staří lidé a v době holocaustu to byly většinou malé děti, takže se dají teoreticky považovat za nedůvěryhodné zdroje informací.
Přesto mají tendence popírat holocaust prastaré základy. Zakladem těchto tvrzení je „nemoc“ zvaná ANTISEMITISMUS a ten je tu už hodně dlouho.

Jinak, pro konfrontaci s popírači holocaustu doporučuji naprosto bezkonkurenční zdroj informací o holocaustu -Centurm MALACH. Myslím, že 52 000 výpovědí přeživších z celého světa, je celkem potvrzující počet.