Avatar uživatele
quentos

„I don't believe in Hitler“

Jde o úryvek z písně „Because I Got High“ od Afromana; co jím chtěl básník říci? Nepatří snad k těm novodobým prudičům, kteří se odvažují tvrdit, že Hitler a holocaust jsou mýty?! (Nebo to mám brát v kontextu písně, že je zpěvák stále „high“, tedy sjetý/ožralý, a neví, co říká?)
Verš zpívá v závěru písně, kde text evidentně improvizuje; i tak mě ale samozřejmě zaskočil.
Když už jsme u toho, kde se toto trestuhodné tvrzení o „mýtech“ WWII vzalo? Jak je staré? Tušíte někdo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, hambac, anonym před 5103 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Píseň neznám, takže odpovídám jen na poslední část Vaší otázky.

Holocaust nebyl!?
Současný stav hnutí popíračů holocaustu – název článku, v němž jsou podrobnosti, které souvisí s historií, organizaci hnutí, aktéry apod.
Možná se dovíte o popíračích holocaustu víc.

Zdroj: http://www.blis­ty.cz/art/21809­.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nuk nuk

Ani já neznám onu píseň, za to se běžně střetávám s lidmi, kteří popírají holocaust a jeho důsledky.
Co k tomu dodat?
Mýty o 2. světové válce a snaha tvrdit, že nebyl holocaust, nebyl ani Hitler, nabo alspoň tvrdit, že ¨následky nebyly, takové jako byly, jsou relativně novodobé. Krátce po válce se nikdo holocaust popírat neodvažoval, všem bylo jasné, co se dělo. Dokud žili pamětníci a lidé, kteří tu hrůzu přežili, nebylo možné jej popřít. Dnes ale pamětníků ubývá a i ti, kdo ještě žijí, jsou už velice staří lidé a v době holocaustu to byly většinou malé děti, takže se dají teoreticky považovat za nedůvěryhodné zdroje informací.
Přesto mají tendence popírat holocaust prastaré základy. Zakladem těchto tvrzení je „nemoc“ zvaná ANTISEMITISMUS a ten je tu už hodně dlouho.

Jinak, pro konfrontaci s popírači holocaustu doporučuji naprosto bezkonkurenční zdroj informací o holocaustu -Centurm MALACH. Myslím, že 52 000 výpovědí přeživších z celého světa, je celkem potvrzující počet.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek