autacek

Hypoteticky, kdybychom byli všichni promořeni, jaké by bylo číslo R?

A od kterého okamžiku lze říct, že je to s tím číslem jakési podivné?

Odpovědi
Alesh

Asi spíš myslíš, kdyby byli všichni nakaženi, ne? Pak by R = 0, protože by nebylo koho nakazit.

Dochy

To záleží jak dlouho by ti lidé byli po nemoci. Předpokládá se, že imunita vydrží jen omezenou dobu a není 100%. Pokud by byli všichni (či téměř všichni) krátce po nemoci, tak se dá očekávat tak 0,1–0,3.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.