Smackdown

Hrozí do budoucna přelidnění naší země Czechia?

Co by potom nastalo, kdyby byl rychlejší nový život než smrt?

Nejlepší odpověď
Kepler

To záleží na tom, jestli si sem pustíme migranty nebo na tom, že nadále budeme podporovat různé nepracující menšiny. Pokud by demografický vývoj byl založený jen na domácí populaci, pak bohužel vymíráme. A i kdyby došlo k raketovému růstu populace z jakýchkoliv příčin, naše země má dost rezerv, aby to zvládla. Existují země, kde je hustota populace několikanásobná a zvládají to.

Další odpovědi
Drap

V takovém případě by nastalo přelidnění, nedostatek prostoru a nedostatek zdrojů.

da ny

Toho bohdá nebude… ;)
Evropa vymírá… „Přároda si poradí“ a lidé dokáží zničit, co dobře funguje…
Vždy přišla nějaká katastrofa, nemoci, hladomor, války … ;( Přirozenou nebo u,ělou cestou se s největší pravděpodobností zredukuje počet obyvatel (tím spíše ve „vyspělých“ kulturách)
Ti, kteří by chtěli/museli a mohli v tomto koutě žít, by si připravili vhodnou půdu.....
Jinak by platila teorie viz. Drap

Ušel ventil

Myslím že zatím nehrozí – i když naše vláda má slíbeno od EU za každého přivandrovalce 6000 EU , ale

v Německu je 1400 000 uprchlíků
ve Francii 300 000
ve Švédsku 350 000 přivan­drovalců

dávky v Německu – dospělý 150 EU za měsíc ( dítě 50 /75 EU )
Francie – dospělý – 230 EU – ( dítě 150 EU) + 250 EU na bydlení
Švédsko – dospělý – 300 EU – (dítě 250 EU) + 250 EU na bydlení
tak proč chtějí všichni do Německa když ve FR +Švédsku mají víc ???

Německo nabízí podporu náboženským obcím etnických menšin
a to 150 000 EU ročně za náboženskou obec s min. 50 obyvateli ,

pokud náboženská obec dosáhne 1000 obyvatel je brána za příspěvkovou organizaci státu a tady je příspěvek už 2 500 000 EU ročně ,

takže až toto schválí náš parlament na přání EU tak jako stát končíme .

ten který je

To přesně nikdo neví,jen snad nějací vizionáři kteří se řídí nějakým matematickým modelem.Může přijít válka,epidemie nebo velký výpadek el. energie a vše bude jinak.Myslím si že před námi stojí zastavení technologického vývoje a pád o několik staletí zpět.Velkou hrozbou může být nedostatek vody a stěhování národů.Pravdě­podobněji bude úbytek než nárůst obyvatel.

cechacek

Češi převážně obcují jenom pro slast a radovánky, záleží, ovšem na jiných etnikách a přísunu z jižních krajů