annas

Hodnocení vědomostí žáka ve škole: Na 1 umí Bůh, na 2 ředitel, na 3 učitel, na 4 nejlepší žák. Nepatří dnes 1 netu?

1. Setkali jste se někdy ve škole s touto průpovídkou při hodnocení svých znalostí, když učitel zdůvodňoval klasifikaci?

Já ano. Jeden učitel nerad dával jedničky.

2. „Na internetu je přece tolik rad, že se už nikdo nemůže cítit bezradný.“ Jan Sobotka

Aforismy orio ty, kdo si myslí, že jim to myslí

Obrázek
https://pixaba­y.com/illustra­tions/number-1-2-3-4-font-sketch-sign-2725125/

Nejlepší odpověď
Kepler

Na internetu lze najít hodně, ale určitě ne všechno. Bohužel je tu velké riziko, že hledač narazí na neseriózní, nebo dokonce záměrně dezinformační zdroj. Skeptik opatrně připouští tvrzení, že 1 + 1 = 2, optimista a naivka věří téměř všemu. Ve skutečnosti je optimista špatně informovaným pesimistou. Nejlíp je na tom realista, který má možnost opřít se o vlastní intelekt. No a v té škole? Tam je nejdůležitější školník! 🙂

Další odpovědi
Rokio

Bůh toho ví daleko více než internet. Na internetu je většina vědomostí lidstva, ale lidstvo toho stále ještě moc neví.

Člověk totiž neprobádal ani zlomek vesmíru, takže toho tolik vědět nemůže. Proto toho Bůh ví mnohem, ale mnohem více než internet.

Drap

Ani na netu neni vše, co by člověk potřeboval. Stává se to málo, ale přesto takové věci jsou. A to pomíjím i to, že některé informace na netu jsou zkreslené, nepravdivé, ně kdy dokonce přímo špatné. Boha si nedovolím a ani nemohu hodnotit. Pominuli klišé, že Bůh ví všechno, nelze nijak doložit, kolik toho vlastně ví. A jakékoli hodnocení kohokoli, pokud to nejde změřit , spočítat a podobně, je vždy subjektivní ať už to hodnotí kdokoli. Pokud chci něco vědět, je opravdu nejlepší poradit se s lidmi, kteří takovou problematiku znají a ovládají. Problém je pouze v tom, jak toho pravého člověka najít.

Dochy

Na jedničku pán bůh
na dvojku já
na trojku soudružka ředitelka
… možná
na čtyřku ti nejlepší z vás
na pětku ten zbytek

takhle nějak jsem si to pamatoval a na Básnících si potvrdil 😉
A internet to na jedničku určitě nedá. Co vypadne z internetu je třeba vždy ještě prověřit.

aliendrone

Já to slyšel jako Dochy jen ve filmu > https://youtu­.be/dIX7QC7eh­SU?t=47

Ovšem jednička netu určitě nepatřím, to by před časem místo pánaboha musely mít jedničku knihovny. (A ty by ji měly zaslouženěji, protože tolik braku a nesmyslů jako je na netu se v žádné knihovně asi nevyskytuje!) ;) :)

Sobotka to nedomyslel. Právě to množství rad (často i protichůdných) je kontraproduktivní – jeden je často bezradný, kteru radu si vybrat. ;) :D :D

annas

Děkuji za připomenutí Básníků. Nevzpomněla jsem si na ně.

Protože proběhla oslava stoletého výročí založjní školy, listovala jsem almanachem a promítala si některé učitele a spolužáky.