misicka2310

HLENOVÁ ZÁTKA????

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli se může v mém připadě jednat o hlenovou zátku jsem ve 37+5 tt a dnes po wc jsem vztala a oběvila jsem:) takový delší asy3–5cm dlouhy pruhledny hlen od te doby nic a ted večer jako by něco podobného ale jsou to takové kousičky děkuji za odpověd a pokud stím mate nekdo skušenost a jedna se o hlenovou zatku za jak dlouho můžu očekávat porod?

Nejlepší odpověď
kenyrts

Odchod hlenové zátky nebo poslíčky mě do porodnice nemusí přivádět. Hlenová zátka zpravidla odchází 24 hodin před začátkem porodu, takže mohu očekávat v následujících hodinách, že začnou pravidelné stahy. Může být i narůžovělá, hodně vodnatá nebo naopak hodně hustá. Hlenová zátka odejde jednorázově a potom již nic neodtéká. Naopak plodová voda nikdy nepřestane téci, až po porodu miminka. Poslíčky dokážou být velmi nepříjemné, ale nemají pravidelné intervaly, nezesilují, jsou stále stejně silné a často i bolestivé ale koupelí v teple vodě zjistíme, zda ustupují či zesilují. Jestliže kontrakce ustupují, protahují se intervaly a slábnou, jedná se o poslíčky a ty nevedou k porodu. Jen porodní cesty se připravují na porod.

Další odpovědi
afro.minerva

Pravděpodobně ano. Ale to neznamená, že rodíš. Kdyby jsi měla pocit, že ti odtekla plodová voda, tak musíš do porodnice hned. Jinak jsi určitě dostala nějaké instrukce v poradně. A hlavně: Není to jako ve filmech. Není to jako průtrž. Je to prostě trochu vody. Držím ti palce. Porod je sice trochu náročnější, ale stojí to za to. Hlavně to zavolej svému gynekologovi. Ten ti poví, co a jak. Držím palce.

Nuk nuk

Jestli to skutečně byla hlenová zátka, Vám nepovím. Pokud by byla, poměrně brzy na to by se dostavily kontrakce (to jak brzy je individuální). Dokud tedy kontrakce nepřijdou a není mezi pauza alespoň 10 minut, nemusíte zatím nikam spěchat.