df

Hledáte a naleznete někdy odpovědi ve svem nitru (podvědomí)?

Jak to u vás konkrétně funguje? Děkuji

Odpovědi
Smack

Co na srdci to na jazyku.

aliendrone

Hledám? Ano, ČASTO! :)
Naleznu? Zřídka. Tedy pokud jde o DOBRÉ odpovědi. :(

Disraeli

Podle mě je nitro spíš duše, která se považuje za spojitost s univerzem, celistvostí/jed­notou, všehověděním a bohy/bohem. Každopádně mysl se má za spojku mezi tělem a duši a zrovna podvědomí tvoří jeho největší část, jako i největší část naší osobnosti (naše vlastnosti, jednání, příčiny jak se chováme, rozhodujeme, naše dobré nebo špatné stránky a neuvědomělé chování). Taky záleží, co myslíš. Odpovědi, které se týkají nás samotných (sebepoznání) a nebo nějaké jiné týkající života a dalších věcí.
Od toho je taky rozjímání (nic než přemýšlet, hluboce a bezvýhradně, o něčem za účelem lepšího porozumění a pochopení) meditace nebo též účelová meditace a různá duchovní cvičení a hledání.

Jistěže. Kdo hledá najde. A většinu odpovědi, příčin nebo i řešení vždy najdeme uvnitř nikoli vně. I uvědomění si něčeho, musí dojít vnitřně, nedá se ani někam posunout, pokud to vnitřně nedovolíme. I Sokrates řekl „Nemohu nikoho nic naučit, mohu je jen přimět myslet.“ A to se zdá jako impulz zvenčí, že Sokrates někoho „přiměl“, ale to není přesné. Nebo spíš to platí jen částečně, protože Sokrates hlavně za/působil na ten „vnitřek“ (a tak se to u učení dělá… Teda většinou nedělá, ale mělo by). Můžeš jen drobně popostrčit, nasměrovat (o tom byla i Sokratova metoda – forma dialektu, kdy se formou logických otázek snaží toho druhého k něčemu dovést, ale tak, aby mu ta pravda sama vysvitla, aby se ten druhý sám snažil přemýšlet a taky sám vůbec chtěl přemýšlet a přijít na to). Jinak se nedá někdo k něčemu přimět (pokud sám nechce…dá se jen motivovat a to opět jen na základě jeho vnitřních stavů = co na něj zapůsobí, co dovolí že na něj zapůsobí).

zjentek

Musí se oddaně poprosit. Ty největší dary jsou pak zdarma.

L.G.

Spíš bych řekl, že by člověk měl nejdřív dle svých osobních dispozic udělat pro svou věc, otázku, či sebe nápovědu maximum a když už si absolutně neví rady, nenásilnou prosbu o pomoc, jen s minimálním očekáváním vyslat právě tou myšlenkou „do světa“, něco ve smyslu „tady to může zachránit jen Bůh“ a nikdy nevíte, kdo z té vyšší instance třeba dává pozor, samozřejmě postup je bez záruky…bohužel