afro.minerva

Hárání a kastrace feny.

Jak dlouho trvá hárání feny?

Dále: pokud jde o kastraci feny, tak náš veterinář tvrdí, že je dobré nechat fenu aspoň jednou vrhnout štěňata. Nejraději bych ji nechala vykastrovat hned. Jde o to, že když to na ní přijde, tak ji musíme držet zavřenou a ona strašně veje. Až mi budí dítě. Jaký je váš názor na tento problém s kastrací feny?

Nejlepší odpověď
anetadela1

My máme fenku bígla. Ještě než jsme si ji přivezli, tak jsem věděla, že štěňata nechci, aby se nedostaly do špatných rukou. Ptala jsem se veterináře na kastraci, protože ji máme celodenně venku. Ten mi poradil, že je dobré ji nechat vykastrovat před prvním háráním. Nerozjedou se tak hormony a fenka je na 99% chráněná před různýma nádorama,atd… Každým dalším háráním se riziko nádoru zvyšuje…
Jinak hárání trvá až 3 týdny. Nebo jsou kritický.
Takže já každýmu radím – nechat kastrovat co nejdřív. Fenka je klidná, mírná.

Pro ILIINES: To není pravda, že jsou náchylnější. Záleží to čistě na majiteli, jak ji bude stravovat. Pokud dostane tady kousek tohohle a tadyhle zase trošku salámku, rohlíčku, dyť je to jen malinko…tak se nedivím, že psi jsou jak koule. Pokud dostane denní dávku co má na pytli od granulí, tak nestloustne. Naše je jak proutek.

PRO DENY: tak to je dobrej nesmysl! Jak tohle někdo může napsat, to nechápu. Podle tebe je lepší, když je větší pravděpodobnost, že fenka bude mít rakovinu ml. žláz než kastrace? Pak ji to stejně nemine a ještě se trápí. Znám spoustu případů, kdy tohlo lidé litovali, že nenechali svojí fenu vykastrovat, protože nechtěli štěňata.

Další odpovědi
iwetax

Pane bože, co je to za veterináře když radí štěňata. Vždyť psů jsou plný útulky. Představte si,že by jednou měla štěňata třeba 6, 4 by byli fenky, které by dostali stejnou radu každá by měla 5 štěňat . To je 20, 12z toho fenky a opět tato rada každá 5 štěnat a už máte 60psů z vaší feny.

Uvidím jak bude vypadat hárání u mí feny, zatím o tom neuvažujem. Štěnata mít (pokud to uhlídáme) nikdy nebude. U jiné feny jsme používali sprej pro hárající feny a psi nic necítili.

anonym

Nic se nestane,kdyz fenka nebude mit stenata,zverolekar Vam to vymlouval-nevadi je urcite jiny.Je pravdou,ze kastrovana fenka ma nachylnost na tloustnuti,tak ze hodne pohybu a vyvazenou stravu.U moji fenky(uz ji nemam)to tak bylo.

deny555

Myslím,že je to docela velký problém,my máme sice psa,Bišonka frisé,ale když se někde poblíž hárá fena,tak taky vyvádí a je jako náměsičnej.A co se týče kastrace,nikdy by sme mu to neudělali.Protože z dobrých zdrojů víme,že to psovi i feně úplně srazí jejich sebevědomí a ostatní psi jimi opovrhují.

lenina270

nám poradil veterinář-odborník co kastruje i poliejní pejsky kteří hledají drogi a podobné svinstvo-nechat ji vykastrovat po prvním hárání,prý je to nejlepší-prý lepší než antikoncepce-ale každý říká něco jiného.Mi věříme člověku ktrerý si nemůže dovolit blbě vykastrovat"stát­ního hlídače" snad vám můj názor pomůže a mi jednou to snad vydržíme to hárání

Q

Hárání fenky sice trvá cca 2*3týdny v roce, ale k oplodnění může dojít je – to Vás asi zajímá ze všeho nejvíce – cca 20 dní do roka! Vytí fenky bych viděla v úplně něčem jiném, výchova. Musíte začít fenu postupně navykat na to, že bude někde zavřená – jestli máte dojem, že když by Vás najednou někdo zavřel jinak jste si běhala dle libovůle, tak hárání sem, tam nebo měsíčky, prostě budete bít o mříže jak lvice! Takže jestli to dobře chápu, tak se fena rozčiluje kvůli zavření, ne kvůli hárání (a přiznávám, že neznám fenu která by při hárání vyla – většina je spíš přítulnější nebo naopak odtažitější, je normální, že nechtějí nechat sahat na zadek.. třeba…) K té kastraci – pokud jste rozhodnutá, jistě, je to Vaše volba. Je jedno jestli před prvním háráním, nebo po něm, jsou to rozporuplné závěry a zatím nikdo nic nedokázal ani tak, ani tak. Nádory na hodně procent pravděpodobnosti jsou z genetiky (tj. měli li rodiče tyto problémy) a hodně na stravě a životním stylu – pohybu atd. Jinak kastrace feny je poměrně náročnější zásah do těla fenky, kastrace psa je nesrovnatelně jednodušší. Přeji fence, ať to dobře dopadne!

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.