nevimto

Proč nemůže člověk oplodnit zvíře?

Doplňuji:
A proč se tedy nemohou lidé křížit s šimpanzy, když jsou jejich geny velmi podobné?

Nejlepší odpověď
huxa

Nejen člověk jiné zvíře, ale ani druhy se většinou nemůžou mezi sebou křížit, neboť prostě mají příliš odlišné geny. Třeba osel s koněm se křížit můžou, ovšem kůň s žirafou nikoliv.

Další odpovědi
anonym

Asi je to genama nemyslíš,stejně tak ryby nemůžou plodit potomky se savci,
člověk je druh,který se množí se sebou samým.

MK44

Člověk s normální sexualitou nemůže právě proto, že mu v tom brání normální sexualita. V přírodní podmínkách ke křížení druhů nedochází. Avšak může k tomu dojít v podmínkách umělých, domestikovaných. Většinou se nic nenarodí, protože geny nejsou slučitelné. U některých skupin živočichů však ke vzniku společného potomka dojít může, například u lichokopytníků nebo kočkovitých šelem (mezek, mula, liongr). Tito potomci však většinou bývají neplodní. O tom, že by někdo uměle křížil člověka a jiným druhem nevím, to je doménou hororových sci-fi. Ani o tom, že by se něco narodilo zoofilům. A pokud to někdo zkoušel, činil tak v tajnosti. Ovšem, můžeš se zeptat maminky, zda náhodou nepracovala v cirkuse …

beer

Poněvadž to takto u jednotlivých druhů moudrá příroda zařídila.
K úspěšnému přirozenému oplodnění nestačí jen velká genová podobnost, nýbrž musí být (až na výjimky) dokonalá shoda ))
Studium

Pipka

Zoofil?Nebo proč taková hovadina někoho napadá