Avatar uživatele
LuCasCZ

Gymnázium nebo Veřejnosprávní činnost?

Dobrý den, potřebuji poradit s výběrem SŠ. Dozvěděl jsem se, že mě přijali na obě školy, ale nevím, kterou si mám vybrat. Která se mi bude lépe hodit v životě? Gymnázium nebo Veřejnosprávní činnost?

Zajímavá 0 před 2188 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Ze středních škol je jednoznašně nejlepší
(nejvyšší úroveň vzdělání poskytuje) gymnázium.

Na VŠ sice lze jít s maturitou z kterékoliv SŠ,
ale nejlépe na přijímačky připraví gymnázium.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Jen to, že gymnázium vyžaduje pokačování na vysoké škole – lépe připraví k přijímacím zkouškám. Získáte jen všeobecné vzdělání.

Veřejnosprávní činnost je na odborné škole, tudíž pak můžete nastoupit do praxe, ale i studovat na VŠ, záleží na oboru.. K přijímacím zkouškám se pak něco doučit.

Je to na vás, nemůžeme vědět, jaké máte plány, který obor byste chtěl studovat po maturitě na gymnáziu, případně po ukonjčení odborné školey. .

Je to výhled na několik roků.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Jak ti můžeme radit? Nikdo z nás tě nezná, nezná ani tvoje zájmy ani záliby. Toto si musí vybrat každý sám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Pokud chceš jít pak na vysokou školu a máš vynikající známky, doporučuji gymnázium. Jestliže chceš po SŠ rovnou pracovat, nebo pro tebe škola není na prvním místě, vhodnou volbou pro tebe je veřejnosprávní činnost.

Každopádně konečné rozhodnutí je na tobě, takže zvaž všechna pro a proti u těchto dvou škol a pak si zvol tu nejlepší možnost, která ti nejvíce vyhovuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

To by Ti měli poradit asi spíš rodičové, či v škole, ne?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek