normísek

Když chci být rozvodový právník a obhájce na jakou střední případně vysokou školu musím jít ?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Nejlépe střední gymnázium, VŠ právnická fakulta. Je tam ale tlačenka, dostane se tam jen zlomek uchazečů.
Doplňuji:
Ještě doplním, některá gymnázia se zaměřují i na veřejnosprávní činnost, a maturuje se tam i z práva. To by byl vhodný začátek, jak se naučit orientovat v právním systému.

Další odpovědi
honza19hk

Do Plzně na práva. Tedy pokud tu školu ještě nezavřeli.

Makina

Nejlépe na vysokou školu tě připraví gymnázium no a v tvém případě pak asi právnická fakulta.

anonym

Honza19hk má pravdu, abys mohla dělat rozvodového právníka (netuším zda advokáta nebo soudce), který současně pracuje jako soudce civilních pří a zároveň chceš být obhájcem, který vystupuje pouze u pří trestních, tak na to mohou fungovat jedině práva v Plzni.
normísku, obecně platí, že na jakoukoliv právnickou (soudce,notář,ad­vokát atd.) činnost musíš vystudovat nejlépe střední školu, složit maturitní zkoušku a po té studovat práva na právnické fakultě. Zde se budeš rozhodovat o tom, jakou si vybereš do budoucna profesi. Plácat ale profesi z civilního a trestního práva dohromady, to opravdu nepujde. Neboj se, během studií se dozvíš vše potřebné, abys mohla nastoupit na školu, po které budeš toužit (samozřejmě za podmínky přijetí ke studiu).