Josef,P

Nevíte, zde je při úhradě kartou přes Google Play brána platba jako zahraniční, a tudíž účtovány poplatky?

Google play platba

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Chtěl bych se zeptat jestli se platba kartou přes google play, kde cena je v dolarech ale po kliknutí na kartu se cena ukáže v koruně, brána jako zahraniční a tudíž účtovány poplatky.

Odpovědi
JájsemRaibek

U platby kartou se nepočítá zda jde o tuzemskou nebo zahraniční platbu. Vždy je to jen platba kartou.
Naproti tomu je velký cenový rozdíl při výběru v tuzemsku nebo zahraničí.

miroslav.bk

Ne

Dochy

Raibek: „Naproti tomu je velký cenový rozdíl při výběru v tuzemsku nebo zahraničí.“ – jak u které karty, jak u které banky. U jedné mé karty se neplatí poplatek za výběr, ale jsou trochu nepříjemné kursy (cca 2–4% nad střed). U kreditky mám slušný kurs, bankomat zdarma, ale za výběr hotovosti se platí úroky od prvního dne (žádné bezúročné období) – stejně jako u výběru doma. Další teď zjišťovat nehodlám.