pifl

Jaký je rozdíl mezi platební a kreditní kartou?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Platební karty se dělí na kreditní a debetní. Debetní karty umožňují platby do nulového zůstatku na účtu, kreditní karty umožňují jít do mínusových částek

Debetní karty (debit cards) jsou pevně svázány s běžným účtem. Jejich použitím, ať jde o platbu u obchodníka anebo výběr z bankomatu, čerpáte své peníze uložené na bankovním kontu. Poté, co jste kartou provedli nějakou transkaci, odečte banka příslušnou sumu z vašeho účtu.

Kreditní karty (credit cards) znamenají nákup na úvěr. Karta není napojena na váš běžný účet, ale na účet úvěrový. Každá transakce s kartou znamená čerpání úvěru od banky. Ten pak musíte v dohodnutém termínu splatit. Na rozdíl od debetních karet je při vydání kreditní karty zjišťována způsobilost klienta splatit budoucí úvěr (tzv. credit scoring). Při tomto posouzení se jako jeden z hlavních ukazatelů bere čistý měsíční příjem žadatele.

Zdroj: http://www.pe­nize.cz/15744-platebni-karty-a-jejich-druhy

Další odpovědi
Funna

každá karta je platební…teď jen záleží jestli je debetní (platby do výše tvého konta), nebo kreditní (můžeš jít i do mínusu)