Bebe22

GDPR – lze fotit cizí vůz s čitelnou SPZ a pasažéry v autě a poté fotografii sdílet s PČR, Lesy ČR či jiným orgánem?

Při vjezdu na lesní cestu neoznačenou zákazem vjezdu šel kolem náhodný kolemjdoucí, kterému auto v lese vadilo a fotil si posádku vozu i samotný vůz s registrační značkou tak, aby bylo zřejmé že stojí v lese. Lze tyto fotografie použít se zájmem o donášení příslušným orgánům?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, lze a je to dobře. V tomto případě zásady GDPR dotyčného nechrání, protože se dopustil přestupku, případně trestného činu. Jinak by se nesměly používat ani bezpečnostní kamery. Osobně bych takovému hajzlovi zrovna nakopal.

Další odpovědi
elkon

Do lesa je vjezd zakázán, každý má právo na to upozornit příslušné orgány. Nic není potřeba označovat, je to ve vyhlášce. Takže každý řidič to ví. Myslím, že to je i v lesním zákoně.

ivzez

Fotografovat ano, sdílet ne, předat policii a příslušným orgánům ano.

Co míníte obratem »zájem o donášení příslušným orgánům«?
Nikdo nemá »zájem donášet příslušným orgánům«. Každý by
byl radši, kdyby se řidiči chovali slušně, dodržovali zákony a do lesa nevjížděli.

Kryšpín

Pokud je to jejich les tak můžete mít problém, správný informátor / práskač obecný / náhlednout do KN a poté se rozhodnout, také zjistit zda parkujicí je nebo není majitelem

orestez

Kde jako konkrétně? Třeba Brno, cestou od Jarní do Velké Klajdovky, tam běžně procházejí zaměstnanci Křtinských školních lesů venčit pejsky. Na začátku i konci jsou závory. Tak to nemusel být naštvaný hňup. Jestli z auta nic nekape, tak mě to neva. Hluk aut v lese je jen o málo nižší, když popojdete o kilometr dál od silnice v lese. Jinak opravdu kilásek od silnice slyším v lese hluk motorů, štěkot psa z vesnice. Když si v lese vytáhnete deku a jdete na to, auto je v tu dobu konsternované. .. .
Očekával bych dnes spíš podrobnou otázku ohledně jakéhosi policejního mozku lidstva, o kterém dnes hovořili v rádiu.

Kepler

Být to po tvém, tak bychom si mohli sbírat houby rovnou z e- SUV nebo terénních motorek. Jsou fakt tiché a nic z nich nekape…Jsi fakt génius!

orestez

Nejsem génius. Každý vnímáme přírodu jinak. Na místě kde byla, jsou města. Vadí to někomu? Stačil by někdo sbírat houby z auta? Co tedy vadí, ale každému zvlášť? Mě hluk. Není v lese?

Kepler

No, máme poslední zbytky původní přírody a alespoň je někde chráníme. Hluk z dopravy opravdu není ten největší problém. Jeden, dva kilometry od dálnice a v lese je skoro ticho. Do lesa by se ale mělo chodit jen pěšky.