Aerie

fyzická zátěž/bolest břicha

Nevíte co může znamenat bolest vlevo dole na břiše přibližně pod žebrama? Vždy jen po nějaký zátěži třeba po 20min běhaní ( hlavně po tom běhání ). Kdykoliv se pak zhluboka nadechnu tak to šíleně jakoby ta bolest tahá. Netušim od jakýho orgánu by to mohlo být.

Nejlepší odpověď
ratava

A kromě špatného dýchání to může způsobovat i špatná technika běhu, kdy máte nesprávné (celkově) držení těla a zbytečně si zatěžujete špatné břišní svaly, nebo při běhu máte břicho povadlé, nebo naopak křečovitě napnuté. Běháte-li krátce, běhejte pomaleji a kratší vzdálenosti (doporučuje se nesledovat km, ale doba, po kterou běžíte), než jste zvyklá a zkuste se na techniku soustředit, popř. zkuste tzv. indiánský běh, kdy chvíli jdete a chvíli běžíte. Stejně tak i při jiném sportu, při kterém „poskakujete“- zvolněte zátěž a sledujte techniku provedení (dech, držení těla…).
Běháte-li ve skupině (např. tělocvik ve škole ?), nenechte se strhnout davem, ale běžte si svým tempem, stejně první může být jen jeden :o)

Další odpovědi
BANAN93

špatně dejcháš !!!!! musíš pořádně zhluboka dejchat ..... od správného dýchání se pak odvíjí celková forma
Doplňuji:
Když sem hrál fotbal a měli jsme přípravné 10km běhy tak se mi to jednou taky stalo (hrozná bolest a musel sem pak aspoň 200m jít ) a od té doby jsem si už na správné dýchání dávám pozor

Michal Kole

Raději běž k doktorovi, ať to není něco vážnějšího, např. skřípnuý nerv nebo sval