dust8

Fólie např ze sáčku od chipsů blokuje mobilní signál, takže mobil v něm uložený nelze vystopovat?

Mluvila o tom Sára Conorová v novém Terminátorovi.

Doplňuji. Prý fólie blokuje GPS signál.

To jako fakt? :O

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud je v pytlíku použitá kovová fólie, tak by to mohlo fungovat. Fungovalo by to jako Faradayova klec. Otázkou ale je, jestli je v té tenké mikrovrstvě dostatečně účinná.

Další odpovědi
zjentek

Za svůj život jsem viděl několik filmů, kde různý týpci měli na hlavě alobal okolo mozku a tak, takže za mě ano- věřím, že Al pytlík brání signálu a vlnám vůbec.

cochee

Na Youtube jsou nějaká videa, z nichž nejjednodušší demonstrací je asi viz Zdroj:, kde týpek balí GSM mobil do tenkého alobalu a pak na něj zkouší zavolat. Při zabalení do druhé vrstvy alobalu už se na mobil nedovolá.

Zdroj: https://youtu­.be/5mrAkyvlp3E

Dochy

Zkus si to. Musela by to být kovová nebo pokovená folie. A bacha, mobily dokáží být hodně tvrdohlavé co se týče neochoty ztratit signál. Zvláště v případech, kdy jej ztratit chceš. Stejně by měla fungovat několikrát oplechovaná kabina výtahu a většinou se z výtahu dovoláš. V rámci testů chování mobilní aplikace na ztrátu aplikace jsme zkoušeli dát zařízení do mikrovlnky, která by dekl měla mít právě uzpůsobený k odstínění rádiových vln (tedy mikrovln, ale ono je to dost příbuzné záření). Neúspěšně. Kolega navrhoval že bychom tu mikrovlnku mohli zkusit zapnout, že si myslí, že pak by signál snad opravdu vypadl, ale přehlasovali jsme ho a tento pokus nerealizovali 😉
Jinak GPS signál je dost slabý a na rušení dost citlivý, takže tam by snad ten alobal stačit mohl.