mj81

Fabia – nejde přidat plyn

Prosím o radu. Když nastartuju auto, motor má volnoběžné otáčky. Pokud sešlápnu pedál plynu, nic se neděje, motor stále zůstává na minimálních otáčkách. Auto se vzpamatuje až poté, co s ním plíživou rychlostí ujedu cca. jeden dva kilometry, pak jde přidávat plyn normálně. Co je špatně? Děkuji.

Odpovědi
vejrazkazd

Dobrý den váš problém je nedostatek paliva ve spalovacím prostoru motoru,proto doporučuji zajet do servisu na diagnstiku kde Vám auto napojí,změří tlak paliva atd.
Jelikož jste nenapsal typ motoru předpokládám že je benzínový a příčin k této
závadě je několik proto se nedají přímo určit,ale možnosti jsou snímač teploty chladící kapaliny,palivové čerpadlo,palivový filtr,potenciometr škrtící klapky,reguátor tlaku paliva atd.

Zdroj: moje hlava

dejv.s

No takhle když to čtu tak mi to příde jako špatné čidlo na brzdovém pedalu. Dívný že jo?? Ale elektronika je mocná. Přesně toto se stane když přidáte plyn a zaroveň slápnete na brzdu. Brzdový pedál dá signal řídicí jednotce a ta dáva signal do karborace nebo naftového cerpadla a zavira privod paliva. Zkratka něco dává signal řídici jednotce STUJ a ta neposila palivo!! A diagnostika???? Ta muze napsat klidne že je vse ok:-) No jo je to pravda:-) Kdyz se proste seslapne soucasne brzda s plynem, plyn prestava reagovat a tak to má byt. Kazdopadne vrele doporucuju vyhledat servis. Hezky den Dejv