Rokio

Existují slušné nadávky? Co si o tom myslíte?

Mám na mysli nadávky jako sakra, kurnik šopa, Kriste pána, to je na houby, ty vogo atd.

Nejsou tyto nadávky daleko slušnější než vulgární výrazy, které užívá dnešní mládež? Co myslíte?

Nejlepší odpověď
Kepler

To co uvádíš jsou většinou spíš zaklení. Škaredě nadávat a urážet se dá i slušnými slovy, ba i intelektuálně pro někoho kdo nerozumí. Např. „ty kastráte dobytka hovězího, máš snad v boltci finální tovar metamorfózy poživatin?“ Přeloženo: „ty vole, máš snad nas*áno v uších?“

Další odpovědi
jirka F

Tyto nadávky používám já zcela běžně už od dětství určitě lepší než sprostá slova.Nejčastěji používám slovo sakra.

Kelt

Tady je jedna pěkná. Když ji řeknete na určitém místě, je to poslední, co uděláte.
https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/447255-kdo-vykrikne-allahu-akbar-toho-zastrelte-prohlasil-starosta-benatek.html
Pokud se dá starostovi Benátek věřit.

lota

Ano, lepší nadávat slušně než jak dlaždič. Bohužel, je to o zvyku, a já jsem si zvykla na ty méně slušné nadávky.:-(