BEAES

Existují někde hořící řeky?

Proč se jim tak říká?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem jednu.

Cuyahoga proslula ve svém okolí jako „Burning River“ (Hořící řeka), neboť několikrát ve své historii vzplála díky silnému znečištění. Naposledy v roce 1969, i když tento požár byl již mnohem menší než jiné předtím a do řeky se v té době již údajně začaly vracet ryby. Událost se však zapsala do paměti a dnes je název Burning River používán pro každoroční festival stejně jako pro jméno lokálně vyráběného piva.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:6TMBfIf­t3AkJ:cs.wiki­pedia.org/wiki/Cu­yahoga+ho%C5%99%­C3%ADc%C3%AD+%C5%­99eky&cd=2&hl=c­s&ct=clnk&gl=cz&sou­rce=www.google­.cz