Mr.Jan

Existuje věc, která není v našem životě poprvé?:)

Nejlepší odpověď
Disraeli

Věc, kterou děláš podruhé a později opakovaně. ;)

Další odpovědi
Filip84

Toť otázka značně filosofická, proto se na ni odpověď bude asi poněkud lišit.

Exaktně je potvrzena jenom genetická zátěž po předcích, třeba někdo se bojí ohně, i když mu oheň nikdy nic neudělal, jinak to není osoba z úzkostně inhibovaným temperamentem, či jinak bojácná, protože několik generací zpátky vypálili celou rodinu jeho předku v srubu, až na jedno fakáně, které na to patřilo, jsa schováno v křovině. No, a to fakáně bylo praprapraprapra­dědkem toho ohně se bojícího občana, a ten ohně se bojící občan „vyhrál v loterii“ tu správnou genetickou informaci.

Takže, přirozeně, potom může prožívat dejà vu.

To je ale asi tak celý příběh.

paul1

Už jsem za života poznal dost věcí, nebo událostí, které se opakovaly, ale hodně z nich byly tak neuvěřitelné, že mi připadaly jako by se staly poprvé. Podrobnosti raději neuvádím. Jinak – věci, které se nestaly poprvé, tedy se opakovaly ,se stávají běžně, ale některé by se opakovat nemusely, stačilo jednou.