Avatar uživatele
zjentek

Existuje také nábomužství? A pokud ne, proč?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? paul1, Rokio, aliendrone před 241 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Bohužel neexistuje a to proto, že slovo náboženství nemá s ženami bohužel nic společného. 😄
Náboženství=od adjektiva nábožný + ‎ -ství , ve smyslu zbožný, což je ten, kdo projevuje navenek své přesvědčení.
https://en.wik­tionary.org/wi­ki/n%C3%A1bo%C5%BE­enstv%C3%AD#E­tymology

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Protože to se ženami nesouvisí. V minulosti také pracovali na polích třeba ženci a se ženami to nesouviselo. Nebo existuje znamení blíženci a také to se ženami nesouvisí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
paul1

Dobré, ani mne něco takového nenapadlo. Ale fakt je, že převážná většina věřících jsou ženy a také u návštěvníků kostelů převažují ženy 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Schluker

Nabozenstvi od slova buh.. ale to neva. Myslenku mas vtipnou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

TWL, teď jsi mne rozbil, protože pokud dotáhnu tvojí myšlenku do konce (a to v souladu s dnešními trendy), tak to abychom se těšili na NÁBOBOJOVOHELI­KOPTÉRSTVÍ! 😮 😕

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Určitě tím myslíš religion. Zlatá angličtina.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Paul, to je fakt, no, nevím jak to slovo vzniklo ale rovnou se mohlo nazývat náborženství. (;

Dokonce i překrásné ženy jsou věřící. Jako by vůbec nevěděly, jak slastný život by za odlišných okolností mohly vést. 🤔😜

Včera jsem viděl z kostela vyjít ženu jako laň musel jsem zastavit vůz a rozdýchat to.

Avatar uživatele
Dochy

Měla nohy jako laň?
Křivý a chlupatý?
😉

Avatar uživatele
zjentek

Ale kdepak, šíji! 😉

Avatar uživatele
da ny

Tak to je na kytičku, za 100 bodov a tuš ;! -) 😉 😉

Nový příspěvek