michalds

Existuje studie ohledně růstu velkoměst?

Jaká je hranice kapacity růstu velkoměsta, aniž by se to začalo hroutit?

Mexico city má problém s kanalizací a poddimenzovaou dopravu.

Odpovědi
Kepler

Studií na téma urbanizace jistě po celém světě existují stovky. Tam, kde se nekontrolovaný růst aglomerací neřeší s předstihem a přeroste to do obludných rozměrů, narazí to na přirozené hranice: lidé se neuživí a houfně umírají na podvýživu a nemoci. Copak Mexiko, to je jen slabý odvar, proti tomu, co se děje v Indii.