seraphico

Existuje pro Android klávesnice, která obsahuje klávesy s diakritikou po vzoru iOS?

Na Gboardu ani SwiftKey jsem nic takového nenašel. Jedná se mi pouze o klávesy s čárkou a háčkem, viz obrázek.

Klávesy typu ě, é, á, č nehledám.

Nějak se mi nechce věřit, že by tohle nebylo na Androidu dostupné 😄.

Odpovědi
Alesh

Pokud tě dobře chápu, tak diakritiku nad písmena psát umíš. Pak se nemůžu nezeptat, proč řešíš psaní samotné čárky nebo háčku. Tyto symboly sami o sobě nemají žádný význam, proč bys je tedy potřeboval psát? Prostě to má Android vymyšlené tak jak má, a já myslím, že dobře, určitě tedy lépe než ten iOS, kde jsou vlastně dvě zbytečné klávesy navíc. 😉

seraphico

Aleshi, to jsme dva, co si to myslí 😄. Ale stejně bych rád věděl, zda něco podobného existuje 😉.

Dochy

Dokážu si představit že ten styl bude někomu příjemnější, než držet „e“ a pak v tabulce vybírat jeden z 20 tvarů… Ale odpověď také neznám. Možná bych zkusil…