Gendero

Existuje pravdepodobnost vysledku?

Jakoze to vypocita primo vysledek nebo pravdepodobny vysledek, co padne?

Nemyslim procenta

Narážím např. na loterii

Odpovědi
Postmaster

Vše je zde experiment a jenom nejistota je zde jistotou!

Kelt

V matematice je obor teorie pravděpodobnosti a zabývá se náhodnými jevy. Například hážu kostkou a pokud mám dobrou kostku, jako normální od 1 do 6 tak je pravděpodobnost, že mi padne zrovna 6 určena hodnotou 1/6. Když mám dvě kostky, tak pravděpodobnost, že mi padnou dvě šestky je 1/36. Pro karty, kostky, losování se dají výsledky spočítat. Pro výsledek zápasu například ve fotbale se přihlíží k historii, ale to není rozhodující. Mužstvo může prohrát s outsiderem, i když vede ligu. To je jako když hodíš 6 třeba 3 x za sebou a pak ti padne něco jiného. A něco jiného je třeba kontrola výroby. Kontroluje se třeba každý tisící kus a pod. Takže otázka by měla být konkrétnější a ne stručná.

Lgee

Ano, pokud máš 150 čísel tak šance že si jedno tipneš správně je 0.75% apod.

Justin1

Nejasná otázka. Jaké „to“? Jaký výsledek?

Disraeli

Kombinatorika, pravděpodobnost (v matematice). 😜 Variace, permutace, kombinace,.. To jste neprobírali?
Ale loterii prostě nespočítáš.

Počítat můžeš třeba karty. Koukni i na film Oko bere. Ten se mi líbil.
Dají se počítat i v pokeru, ale častější je oko (nebo jednadvacet). Není to nelegální, ale nevidí se to rádo a samozřejmě je to jakoby podvod (jako není), ale jde o to, že nehraješ hazardní hru ve stylu hazardu (náhody), ale na základě svých schopností. Profesionálové umí hrát poker a pořádně na tom vydělat i bez počítání. Klidně i v šachu, pokud jsi dobrý na logiku (nebo když se to naučíš).
Na loterii potřebuješ věštění. Takže okultní vědy. ;)

podger

Odpověď na tvou otázku je 42.
Teď už si jen stačí dopočítat interval nejistoty a to dáš, nejsi přece blbej

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Disraeli

Nemyslíš procenta? Ale o tom to je. Konkrétní čísla a procentní pravděpodobnost…
Pravděpodobnost je o procentech.

Disraeli

Samozřejmě intervaly, ale to je celkem jedno…

Disraeli

A samozřejmě nesmí vědět nebo na tobě poznat, že je počítáš… jinak tě zahrát nepustí.