zjentek

Existuje pragmatický milostný vztah?

Pragmatický vztah se ženou/partnerkou. Děkuju.

Odpovědi
Rokio

Romeo a Julie.

Oba pocházeli z bohatých rodin a přitom se měli rádi a zároveň nešlo jen o platonickou­ lásku.

elkon

Kdo žije normálním životem se vším všudy, žádné „vědecké“ vysvětlování nepotřebuje, protože funguje jak je potřeba. A života si užívá.

zjentek

Rokio tohle je blbost. Cvičně si prosím zopakuj definice pojmů pragmatik/prag­matický a znovu se na příběh R+J podívej. IMHO je blbost, co píšeš.

Rokio

zjentek: Pragmatik je člověk, který se orientuje na úspěch. Vzít si bohatou ženu je z určitého úhlu pohledu úspěch. U Romea a Julie šlo o milostný vztah.

zjentek

Rokio, pragmatik zdaleka není ten, kdo má fokus zaměřen na úspěch. Jestliže si pragmatik myslí, že jeho pragmatismus je orientací na úspěch, tak je to pseudo pragmatik a nebo čirý pablb. Jeden takový je i tady. Vlastně dva ovšem ten druhý je takový už osvícený.

A ještě něco málo k tomu „Vzít si bohatou ženu je z určitého úhlu pohledu úspěch“. Znám jednu štětku a ta se pohybuje dost mezi smetánkou tak říkám známému podívej na ten štětec v jaký se pohybuje společnosti a že na co si to hraje a známý měl názor podobný tvému je jedno jakým způsobem se tam dostala ale je tam tedy tam patří.

zjentek

Elkon, jak je potřeba? Známe už ten model? Poprosím o stručný popis. Děkuju.