Dan007

Existuje nějaký poradce, který pomáhá nerozhodným studentům si vybrat střední školu?

Dobrý den,

Zajímalo by mě, zda existuje nějaký poradce, který když někdo neví na jsou sš by se hodil, tak dle studentových možností a požadavků školu vybere?

Odpovědi
ivzez

Možností je podle mne celkem dost.

Je-li žák (student až na VŠ) hodně nerozhodný, mohla by
pomoci pedagogicko psychologická poradna.

Další možnost je obrátit se na úřad práce, který také
může poradit (pomoci) s volbou budoucího povolání.

Asi nejlepší je vytipovat si několik různých škol a vyhledat si
na jejich webech informace o možnostech uplatnění absolventů.

Na webech škol by měly být zveřejněny i dny otevřených dveří,
na kterých se lze seznámit s vyučujícími, žáky a s vybavením školy.

Některé školy umožní si něco vyzkoušet v laboratořích či jiných učebnách.
Další zase umožní si vyzkoušet testy z dřívějších přijímacích řízení.

Před výše uvedenými možnostmi by bylo dobré se poradit s třídní učitelkou,
se školním poradcem a psychologem. Ti všichni mohou dát dobré tipy.

Lamalam

Za mých školních let byl na každé základní škole školní poradce pro volbu povolání, zda i dnes, netuším…