Vit_TWD

Jak správně vybrat střední školu?

Dobrý den

Je mi 14 let a jsem v 9. ročníku ZŠ.
Stále váhám a nevím na jakou střední školu a obor bych měl jít.
Na konci osmičky jsem měl:
Čj 2
M 2
Aj 2
Ch 2
Př 2
Z 2
Prac. činn. 1
Vo 1
Tv 1
Dějepis 1
Fy 2
Hv 1
Vv 1
Nebaví mě technické předměty (matematika, fyzika) a ani mi moc nejdou.
Doufám, že brzy nějakou stř. školu a obor, který by mě bavil, najdu.
Předem děkuji za odpovědi či rady.

Nejlepší odpověď
Alesh

Je dobrý, že to řešíš. Spousta lidí někam jde, něco vystudují a nakonec dělají úplně něco jiného. Měl bys na to možná jít z druhé strany, tj. co jednou chceš dělat, čím se chceš živit. Zda budeš k tomu potřebovat i vystudovat VŠ, jakou VŠ atd. Pokud ano, vyber si nějaký dobrý gympl. Určitě je dobré, když se dobře naučíš jazyky, ty se ti v životě neztratí. Pokud chceš skončit jako SŠ, pak už vybírej školu potřebou pro daný obor, v kterém se chceš uplatnit.
Jinak věz, že známky jsou sice pěkná věc, ale důležité je, co umíš a hlavně, jak to umíš prodat. Takže makej, ať z tebe něco je. 😉