Houslovyklic

Existuje nějaký matematický znak pro vyjádření „a tak dale“?

Např když chci vypisovat pí, tak napíšu tohle:
3,1415926…
Existuje v matematice nějaký znak, kterým by se ty tři tečky daly nahradit; něco jako „atd.“?

Nejlepší odpověď
anonym

Ne, symbol pro atd. (etc…) se v matematice nepoužívá…
😉
Pokud chceš napsat, že číslo neuvádíš celé, použiješ „≈“ (rovná se přibližně), tedy např.

π ≈ 3,1415926

Další odpovědi
kapka

Kdyby ty opakující se čísla byly stejný, třeba 8,3333333 atd., tak se napíšou jen dvě trojky a nad ně vodorovná čára.