MichaelOffic

Existuje nějaký kov, který nevede elektřinu?

Jen jsem přemýšlel nad tím, tak se ptám :)

Nejlepší odpověď
Drap

Neznám žádný takový kov a myslím, že ani neni. Je to dáno typickými vlastnostmi kovů

Další odpovědi
mosoj

Jednou z vlastností kterou se definuje kov, je možnost volného toku elektronů, tedy vedení elektrického proudu.

Klaproth

Existují pouze kovy, které vedou elektřinu lépe a hůře, ale vedou všechny.

buyerofall

A ono to asi tak je…když to vede elektřinu je to kov.

Petr Tomsej

https://archiv­.akademon.cz/Ar­ticle/Detail?na­me=Nevodive%20ko­vy&source=0503

přemýšlel jsem nad podobnou věcí, nic víc než tento mini článek jsem nenašel – tedy při určitých vlastnostech (20K) malé klastry vanadu, niobu a tantalu o velikosti nanometrů přestanou vést proud.