Otazník123

Existuje nějaká aplikace na mobil která by mě upozornila na zvýšenou spotřebu mobilních dat?

Ve škole máme velice nespolehlivou wifi která často padá a můj mobil se vždycky automaticky přepne na data. Většinou to zaregistruji až když mi přijde SMS od operátora že mám vyčerpáno 80% z datového balíčku. V mobilu jsem žádnou funkci na dřívější upozornění nenašel. Zároveň však nechci data vypínat protože na běžné zprávy přes internet chci odpovídat hned i venku bez wifi a jak se znám zapomínal bych je určitě znovu zapnout. Znáte tedy někdo nějakou aplikaci na android, případně kde by se to dalo nastavit na mém telefonu (Huawei P9,operátor mobil.cz) tak aby mi při velké spotřebě dat přišlo upozornění mnohem dříve a já bych tak vždy jen počkal než wifi znovu naběhne a nespotřeboval mezitím všechna data s domněním že jsem na ní připojen?

Odpovědi
Jiří Bohumil

Typ mobilu a operátora je na nic. Ale jde instalovaný OS. Pokud jde o Android, tak u mého A 4.4.4 KitKat jde v „nastavení“, „přenesená data“, a při zapnutí „Mobilní datové přenosy " pro konkrétního operátora (instalovanou SIM) jde nastavit limit čerpání nobilních dat. Nastavovat to sice umím, ale jak to přesně funguje nevím, osobně to nepoužívám.
Data mám stále vypnuta ( i když mám na ně samostatnou druhou SIM s levnějšími daty) a zapínám je pouze v případě, že potřebuji nutně "shlédnout“ co mám na mejlu, případně použít aplikaci on-line (třeba mapy a pod.), a nejsem na wifi.
Jde o zbytečné „vyhazování“ financí, neboť jsou pak data čerpána, bez kontroly, různými zbytečnými aktualizacemi a pod.
Jak je to u jiných verzí Androidu nevím, ale mohla by tam tato možnost být rovněž. Je nutno asi pouze „pohledat“.

autacek

Používám celkem ke spokojenosti aplikaci My Data Manager, https://play.go­ogle.com/store/ap­ps/details?id=com­.mobidia.andro­id.mdm&hl=cs
mimo jiné umí i upozornit na přečerpání denního limitu.
https://www.sve­tandroida.cz/my-data-manager-ohlidejte-si-prenesena-data/