leonessa

Existuje lék na depresi?

Už se Vám někdy stalo, že jste byli naštvaní na celý svět? Zni čehonic jste měli nervy kvůli každé pitomosti? A nakonec jste byli akorát naštvaní na sebe, že jste takoví kvůli ničemu? Existuje na to nějaké řešení? Co Vám pomohlo?

Nejlepší odpověď
rynek878

jenom doplním,kdo má opravdové deprese,tak ten si na sex ani nevzpomene.

Další odpovědi
BENYTA

Je celkem modní říct,„já mám depku“,přeji všem at jí nepoznají doopravdy…
To,co,popisujete je běžný ben blbec,kdy není dostatek podnětů pro vytvoření endorfinů a adrenalinu – hormonů „dobré nálady“.
Další den se hormonální rovnováha stabilizuje,a fungujete normálně.
Lexaurin,který zminuje Martina1,je takový první krůček,lék,na­pravující stavy úzkosti a beznaděje.Pokud nezabere,nastupuje /většinou/ Citalec,je to inhibitor vytváření serotoninu,který už člověk sám vytvořit nedokáže,proto vznikají opravdové deprese,kdy zjistíte,že ráno nemůžete vstát ani z postele,protože nemáte proč.
Také není důvod se umýt,najíst atd.,jen pocit naprosté bezmoci,beznaděje a zbytečnosti.
Účinek přichází až po dvou týdnech,po náhlém vynechání je vám ještě hůř,dokonce nevnímáte,co je za den,taky proč.
Leonesso,deprese nemáte,budte štastná…

Doplňuji:
To,co zde popisuji,jsem nikde nevyčetla,ale prožila…
Je kus odvahy,se k tomu přiznat,ale tento stav vznikl tím,že mi někdo natolik ublížil,že bych to bez své supr lékařky nezvládla.Tyto léky může napsat i obvodní lékař,nemusíte přímo k psychiatrovi,dost lidí to považuje za něco nenormálního…
A to,co napsal Rynek,je,bohužel taky stoprocentní pravda…

annas

Záleží, co si pod pojmem deprese představujete. Deprese je nemoc, onemocnění celého organismu. Vede k pocitům zoufalství, beznaděje, ztrátě radostného prožívání, energie i vůle. Je intenzívnější, trvá déle, ovlivňuje výkonnost člověka.

Pokud jde u Vás jen o to, že jste naštvaná na okolí, smutná, bezmocná, naštvaná, řekla bych, že jde spíš o emoce, které se čas od času u každého objeví.

Udělejte si radost, kupte si něco hezkého, třeba květinu, přečtěte si knížku, poslechněte hudbu, jděte na procházku, pracujte na zahradě, cvičte, vyhledejte společnost přátel.
Pomáhá i hořká čokoláda, která uvolňuje hormon dobré nálady, sušené meruňky, nějaké lehké jídlo – ovoce, oříšky, zelenina. Uvolnění by Vám měla přinést i sklenka červeného nebo bílého vína.

anonym

DOBRÝ DEN LEONESSO.U VÁS SE MŮŽE SKUTEČNĚ JEDNAT O POČÁTEČNÍ NEUROZU A DEPRESE.V DNEŠNÍ DOBĚ DEPRESE A JEJICH PŘIDRUŽENÉ OBTÍŽE JSOU PODLE POSLEDNÍCH LÉKAŘSKÝCH VÝZKUMŮ NA PRVNÍM MÍSTĚ ONEMOCNĚNÍ,POTOM TEPRVE JSOU INFARKTY,CÉVNÍ NEMOCI A RAKOVINA A.T.D.JE TO TEDY VELMI ALARMUJÍCÍ A PROSÍM NEPODCEŇUJTE SVÉ NEBLAHÉ STAVY.DEPRESE MAJÍ RŮZNÉ POČÁTEČNÍ STAVY A ČÍM DŘÍVE SE ZAČNOU LÉČIT ANTIDEPRESIVY TÍM LÉPE.NEBOJTE SE OBJEDNAT CO NEJRYCHLEJI NA PSYCHIATRII ,V DNEŠNÍ DOBĚ TO JIŽ NENÍ ŽÁDNÁ OSTUDA.JEDINĚ PSYCHIATR VÁM MŮŽE POMOCI PRO VÁS NEJVHODNĚJŠÍMI ANTIDEPRESIVY KTERÝCH JE CELÁ ŠKÁLA V RŮZNÝCH DÁVKÁCH A SILÁCH.DNEŠNÍ ANTIDEPRESIVA NEJSOU ŠKODLIVÁ PROTOŽE SE VĚTŠINOU ZAKLÁDAJÍ NA LÁTCE TAK ZVANÉ SEROTONIN KTERÉMU SE TAKÉ ŘÍKÁ HORMON ŠTĚSTÍ.JEHO ABSENCE V TĚLE MŮŽE ZAPŘÍČINIT I SMRT,TÍM MÁM NA MYSLI SEBEVRAŽDY KTERÝCH ENORMNĚ PŘIBÝVÁ.NEŘÍKÁM,ŽE VE VAŠEM PŘÍPADĚ TO HROZÍ TO MUSÍ SKUTEČNĚ VŠE VYHODNOTIT PSYCHIATR.NEMÁ TO NIC SPOLEČNÉHO S NEDOSTATKEM SEXU!!!NEBOJTE SE,KDYŽ SE BUDETE LÉČIT TĚMI SPRÁVNÝMI LÉKY VY SAMA BUDETE ŠŤASTNĚJŠÍ I VAŠE OKOLÍ!!!ZDRAVÍ VÁS ZAJ-PO
Doplňuji:
JEŠTĚ DODÁVÁM PO PŘEČTENÍ OSTATNICH DOBŘE MYŠLENÝCH RAD.DEPRESE VĚTŠINOU ZAČÍNAJÍ VELMI NENÁPADNÉ ATAKOVAT ČLOVĚKA RŮZNÝMI STAVY A AŽ SKUTEČNĚ UDEŘÍ VPLNÉ SÍLE TAK ČLOVĚKA ÚPLNĚ OVLÁDNE A BEZ SPRÁVNÉ LÉČBY POSTIŽENÉHO ÚPLNĚ VYŘADÍ Z NORMÁLNÍHO ŽIVOTA A ČLOVÉK NENÍ SCHOPEN ANI ŽÍT!!!PROSÍM NEPODCEŃOVAT I TY SEBEMENŠÍ DELŠÍ DOBU TRVAJÍCÍ NEGATIVNÍ STAVY,MYŠLENKY A­.T.D.

Zdroj: JSEM ZDRAVOTNI SESTRA

martina1

To znám a asi nebudu jediná.Pokud je to občas,tak vyražte mezi kamarády nebo si udělejte čas na to co vás baví.Ale dejte pozor,aby občasná špatná nálada nepřešla ve vážný problém.Vím co říkám.Po narození syna jsem nebyla schopná zahnat černé myšlenky a sama sebe obviňovala z mnoha věcí.Naštěstí jsem se zmínila před doktorkou s tím,že jsem neschopná a úplně blbá.Napsala mi Lexaurin a po třech měsících jsem se cítila jako dřív.Teď ho mám doma,kdyby bylo nejhůř,ale není…Hlavně se svěřte,alespoň jedné kamarádce ať na vše nejste sama.
Doplňuji:
Jak píše BENYTA,kdo depresi nezažil neví co to je.Mě pomohl Lexaurin a dcerka.To prostě musíte vstát a alespoň trochu fungovat.Já byla ve stavu,kdy jsem chtěla odejít od manžela a dětí,protože jsem si myslela,že když neumím porodit v termínu a zdravé děti,tak si je nezasloužím.No,už bych to nikdy nechtěla zažít.Jak píše BENYTA hlavně se nestydět a vyhledat lékaře.Jákehokoli.

pekynka

Zřejmě nová civilizační nemoc, vlastní zkušenost s ní nemám, ale jak pravila annas, negativní emoce se často s depresí zaměňují, deprese je negativní nálada a dlouhodobý smutek, který nemá zjevnou příčinu, trvá delší časové období a jsou zde i sklony k sebevražedným úmyslům. Příčinou jsou patologické chemické reakce v mozku. Léčí je výhradně psychiatr a to léky antidepresivy, těžké formy se hospitalizují, provádí se elektrošoky a jiná doplňková léčba např. léčba světlem – fytoterapie, podporuje se spánek. Nebojte se depresi nemáte. Zkuste hodně spát, brát vitamíny, jíst zeleninu, ovoce a pokusit se o pozitivnější přístup k životu.Problémy, pokud nějaké zrovna řešíte časem odezní. Přeji hezký den.

Toruk

Podle zkušenosti vím, že je dobré si deprese ani nepřipouštět… tzn., zapuzovat je/ bránit se jim v na samém začátku. Člověk, když se mu něco nedaří, nebo ho nechápou druzí lidé, má tendenci se litovat a pak ta sebelítost může přejít v rezignaci a tedy v depresi. Nepřipouštějte si depresi, nestojí to za to- vyčerpá vás a tu energii jen tak snadno zpět nedostanete. Mohlo by momoct vyhledat pozitivně naladěné lidi a nechat na sebe působit tu pozitivní energii- prostě opačnou, než z jaké je tvořena deprese.
Doplňuji:
Jak už jsem zmínil v jiné odpovědi: Je to tu někdy jako skupinová terapie (a je to v pořádku).

Bumbes

Depku řeším tím, že si jdu na zahradu pokecat se svými psy, lepší posluchače na postěžování jsem zatím nenašel. A jak se umí pesani chápavě koukat …

nabubindes

zanedbaný sex?

fortin

Možná takový lék existuje a možná to chutná. Pomůže mě vědění, že když budu ze své bryndy venku, stanu se „dobrým“ pro citové upíry a budeme se smát. Jsou to lidé se kterými musím pracovat. Jsou to lidé kteří se mnou musí pracovat. Ovšem vím, že když nebudu mít náladu, budou mě vysávat. Podle jednoho Evangelia šel myslím že to byl Matouš za Ježíšem po vodě. Když se začal bát, začal se topit. Myslíte, že Ježíš mu šlápl na hlavu aby ho ještě víc potopil?

ReHu

Mě pomáhají procházky s pejsky. Když to je větší depka, beru se je i do postele, ale to je málokdy.

BENYTA

Pro Martinu1 – mě taky bylo pomoženo,vytáhli mě z toho moje zvířátka,protože odpovědnost za jiného naštěstí pořád fungovala,dokonce jsem kvůli těm stavům přišla o téměř 20000kč,už je to pryč,ale vysadit léky – toho se střežím.