ANGET

Existuje cigánský klášter pro jeptišky a mnichy ? Nebo alespoň jeden cigánský mnich či jeptiška?

Doplňuji:
Není myšlen „společný“ klášter pro mnichy i jeptišky 🙂

Oni se sice rádi shlukují a mají velmi silné sociální „né že by na tom stát prodělával“ cítění a vazby, ale jsou také velmi pobožní a bůh je pro ně všemohoucím …

Nejlepší odpověď
marci1

Ano. Jeptiška Atanázie.

Zdroj: http://www.ro­mea.cz/cz/zpra­vodajstvi/zah­ranicni/sestra-atanazie-prvni-romska-jeptiska-v-ceskoslovensku-moji-rodinou-jsou-deti-na-sidlisti

Další odpovědi
zjentek

v Indii snad jiný ani nemaj :o

ivzez

Doplním ještě jeden odkaz k sestře Anastázii.
Najdete tam i fotku – podle mne nevypadá jako Romka.
http://romovi­a.sme.sk/c/705643­3/prva-romka-v-habite-zivot-v-bardejove-je-mojou-najtazsou-misiou.html
Doplňuji:
Opravuji:
… k sestře Atanázii …

annas

Ad ivzez. Potvrzuje se, že není není metr jako metr.

Od admina:

"Pouhé vkládání odkazů našim uživatelům nepomůže. Od toho jsme poradna, aby její uživatelé měli co nejrychlejší a nejjednodušší odpověď od ostatních, nikoli museli pátrat v odkazech, které si mohou vygooglit sami.

Děkujeme za pochopení.

Admin"

Doplňují „pramen“ z něhož čerpal autor článku
voj, server Romovia.sme.sk