Avatar uživatele
Registrovaný

exekuce a jeji deponovani

dobry den
docetla jsem se na jedne odpovedi na vasich strankach,ze exekuce se provadi po pravni moci usneseni,pak jak je mozne ze se zacalo srazet v mem pripade jiz v prosinci 2007,kdyz pravni moc usneseni nabylo dne 5.12.2008 uz podle c.120/2001 Sb .o soudnich exekutorech, § 47, odst.2 rika,ze ,,podle exekucniho prikazu se exekuce prřovede po pravni moci usneseni o narizeni exekuce ,coz exekutortak nejednal dekuji za odpoved

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Budete si muset stěžovat na exekutorské komisi, u soudu. No a třeba taky v televizi. Např. Černé ovce a nebo občanské judo.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Co je vlastně otázka v tomto textu? Nezlobte se na mě, ale omílání jedné otázky kolem dokola mi příjde už trošku trapné.
Co chcete vlastně slyšet?
Pokud se domníváte, že exekutor nejednal v souladu s právními předpisy, máte možnost podat na něj stížnost a případně informovat i soud o nezákonném postupu.
Ale nevím, jaké rady od nás tady očekáváte, chcete slyšet toto: Ano, exekuce neproběhla v souladu s příslušným právním ustanovením, jelikož měla být provedena až po nabytí právní moci.
Myslím, že hledáte jen nějakou chybu, abyste mohla exekuci nějak oddálit. Jak se říká tonoucí se stébla chytá, ale bohužel toto vám nepomůže. Je mi líto.
Doplňuji:
Ještě mě napadla jedna věc. Nemohly být srážky z platu provedeny dříve než to vzal do ruky exekutor pomocí dohody mezi věřitelem a plátcem mzdy? Nejprve využil věřitel dohodu o srážkách z platu a posléze když to předal k vymáhání exekutorovi, ten jako obvykle použil po nabytí právní moci rozhodnutí normálně srážky z platu na základě exekuce.


Avatar uživatele
Zlatý

Vaše domněnka "že exekuce se provádí" vychází z nesprávného výkladu pojmů, které se docela pletou:

1) PŘED NABYTÍM PRÁVNÍ MOCI provádí zaměstnavatel srážky ze mzdy povinného a peníze si zatím ponechá

2) PO NABYTÍ právní moci pak všechny dříve sražené částky vyplatí zaměstnavatel oprávněnému a všechny následující srážky pak rovněž vyplácí přímo oprávněnému

Výše uvedené se týká výkonu rozhodnutí, které je zajišťováno bez účasti exekutora.

Pokud soud na návrh oprávněného rozhodne o výkonu rozhodnutí prostřednictvím exekutora, tak postup je stejný.

V okamžiku kdy zaměstnavatel obdrží Exekuční příkaz, tak nezávisle na tom, zda Usnesení o výkonu rozhodnutí je či není pravomocné, tak je povinen zahájit srážky ze mzdy povinného a exekutorovi je zasílá teprve až po nabytí právní moci Usnesení.

Pokud vás zajímají detaily, tak mrkněte na níže uvedená vybraná ustanovení Občanského soudního řádu...

-----------

Zákon č.99/1963 Sb. Občanský soudní řád:

§ 282
(1) V nařízení výkonu rozhodnutí přikáže soud plátci mzdy, aby po tom, kdy mu bude NAŘÍZENÍ VÝKONU DORUČENO, prováděl ze mzdy povinného stanovené srážky a nevyplácel sražené částky povinnému.

(2) Soud doručí nařízení výkonu rozhodnutí oprávněnému, povinnému a plátci mzdy. Povinnému a plátci mzdy je doručí do vlastních rukou.

(3) Povinný ztrácí dnem, kdy je plátci mzdy doručeno nařízení výkonu rozhodnutí nebo usnesení obsahující vyrozumění o nařízení výkonu rozhodnutí (§ 294 odst. 3), právo na vyplacení té části mzdy, která odpovídá stanovené výši srážek.

§ 283
Jakmile nabude nařízení výkonu rozhodnutí právní moci, vyrozumí soud o tom plátce mzdy, který je pak povinen vyplácet oprávněnému částky sražené ze mzdy povinného.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2696
Zlatý ivzez 1616
Zlatý standa 1257
Zlatý mosoj 733
Zlatý led 676
Zlatý gecco 534
Zlatý Kepler 531
Zlatý JájsemRaibek 527
Zlatý marci1 525
Zlatý annas 486

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.