Matěj N

Ekonomie, nebo ekonomika? Který tvar je správný v případě názvu předmětu?

Jaký je správný název školního předmětu – ekonomie, nebo ekonomika? Narazil jsem na internetu na jednu školu, kde se předmět nazývá ekonomika, měl jsem ale vždy za to, že ekonomie je nauka – v hodině ekonomie (nikoliv ekonomiky) se učí o ekonomice (nikoliv ekonomii). Díky za objasnění!

Odpovědi
Dochy

Obojí může být správně, oba pojmy mají smysl, každý znamená ale něco jiného a často se to ale plete.

Rokio

https://radio­zurnal.rozhlas­.cz/jaky-je-rozdil-mezi-ekonomii-a-ekonomikou-6233835
zdroj: radiozurnal.roz­hlas.cz

Matěj N

V tom případě je to špatně, když se v daném předmětu probírají nejen ekonomické subjekty, ale i „zákonitosti využívání omezených zdrojů k produkci statků a služeb a jejich rozdělování mezi spotřebitele“