zjentek

Dýcháme také kůží?

Myslím primárně nás lidi, ale pokud by měl někdo „psavou“👈 , zajímají mě i jiní živočichové. Jsou zde (biologie) nějaké nové poznatky?

Nejlepší odpověď
Kelt

Ano, divím se, že se na to ptáš. Ale proto je tu tento portál. Slyšel jsem, že se jakési holky natřely olejovou barvou a nemohly dýchat. A v Bondovce Goldfinger je zabita holka tak, že je celá natřena zlatou barvou. To musí zůstat kousek kůže nenatřený, jinak hrozí udušení.

Další odpovědi
paul1

Ano, tady je o tom pojednání:

Zdroj: https://vesmir­.cz/cz/casopis/ar­chiv-casopisu/2009/cislo-7/dychani-kuzi.html

zjentek

Kelt 😉