spooky

Drobné opravy

Dobrý den, prosím !!!! …
V listopadu se nám porouchal plynový kotel. Bydlíme v podnájmu a odvádíme za něj měsíčně poplatek z nájmu. Kotel úplně přestal topit. Servisní technik ho opravil. Fakturu na částku 4500 kč jsme odeslali majiteli na proplacení, ten ji ovšem vrátil s tím, že je to drobná oprava na kterou nemáme nárok? jenže pro nás to nejsou zrovna malé peníze. Máme nárok na zaplacení?Díky

Odpovědi
standa

Tuto problematiku řeší Nařízení vlády č. 258/1995 Sb., kterým se provádí Občanský zákoník (viz zdroj níže), kde se stanoví, že kromě jiného je OPRAVA kotle ´etážového topení´ v režii NÁJEMCE…

K teoretické úvaze by mohlo být snad jen to v jakém technickém stavu jste přebírali kotel na začátku nájemního vztahu. Pokud by vám servisní technik potvrdil, že v uplynulých letech nebyla prováděna pravidelná údržba, pak jistou šanci na vyjednávání kompromisu máte…

Zdroj: http://portal­.gov.cz/wps/por­tal/_s.155/703/­.cmd/ad/.c/311/­.ce/10823/.p/8413/_s­.155/703?PC_8413_l=258/1­995&PC_8413_ps=10&PC_841­3_p=5#10823