Je stanovena výše drobných oprav v nájemním bytě a je mou povinností hradit zařízení bytu nad 3.000,–Kč?

Technik doporučuje výměnu plyn.kotle,opravy nerentabilní a drahé.V nájemní sml.je:Nájemce se zavazuje provádět běžné opravy vybavení bytu,tzn.i výměny jejich součástí a hradit náklady s tím spojené.Majitel tvrdí,že mám nový kotel hradit já jako nájemce,prosím,po­raďte mi.

Odpovědi
Jambalaya

Výměna kotle rozhodně není drobná oprava, kterou by měl nájemce hradit. Drobnou opravou se rozumí nechat si vymalovat nebo opravit kapající kohoutek či vypínač.

standa

Téměř na totožnou otázku jsem již odpovídal (viz zdroj).

V nařízení vlády č. 258/1995 Sb. (§ 5) je detailně vymezeno co je a co není „drobná oprava“…, tak si to zkontrolujte.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vymena-kamen-waw-v-najemnim-byte-u-majitelky