Avatar uživatele
Pitras

Proč po chvíli hlazení kočky, začne drápát a kousat??

Ahoj. Máme již přes rok Britskou dlouhostrstou kočku.A chtěl bych se zeptat jestli je normální že třeba když si ji chvíli hladíme pak začne být divoká? Začne kousat a drápat a nějak ji to nejde odnaučit. Byl bych rád za každé rady. Jinak kočičku máme již od jejího narození.
Doplňuji:
NO ona někdy utočí i když ji nehladíme, prostě z ničeho nic

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, petra15 před 3660 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Každá kočka má jinou povahu, dává ti jasně najevo, že doteky nemá vůbec ráda, tak si s ní prostě hraj tak, abys na ni nemusel sahat, hrajte třeba skořápky 🙂
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=GoXHVs65NFQ

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
petra15

Kocka bere pohlazení jako pozdrav — musí se ale zacít na hlave… a pokud pak hladís az k ocasu( a to mozná i 3×), je vse v porádku, ty ale hladís dále a stále…a to je pro ní ten problém…ze jí neakceptujes…neznás kocicí zákony?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
huxa

Asi se jí to nelíbí. Jak ji hladíte?
Doufám, že ne při jídle.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tobbynka

Naše číča to dělá taky. Jakmile ji úplně normálně pohladím, a je to už dlouho, tak začne kousat, potom strašně hnusně drápat a nakonec se splaší a uteče. Naše kočka to dělá už odmalinka, nejde ji to odnaučit. Musím se s tím smířit. Možná, že se to ta Vaše odnaučí, ale nevím. Každopádně… každá kočka je jiná. My máme polo-temperamentní číču. Někdy se vyvaluje doma v pelíšku a někdy skotačí venku v lese a vrací se domu až v 10 hodin večer.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

Každá kočka je jiná, já se tu snažím psát a kocour mi aspoň zakryl myš. Při každé vhodné ( i nevhodné ) příležitosti se vnucuje, abych ho šimrala na bříšku 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Britská dlouhosrstá kočka snad není žádné plemeno, tak nevím proč vůbec upozorňuješ na plemeno, když tvoje kočka zřejmě není čistokrevná . Povahu koček určuje jednak plemeno a jednak každý jedinec v rámci plemene může mít povahu „svou“.
Pokud máte kočičku od jejího narození, znamenalo by to, že jste vlastnili i její matku, která u vás porodila. Takže byste povahu vaší kočky mohli odvodit
od povahy matky.
Kočka je prostě kočka.Jsou nezávislé, mají svůj charakter. Pokud potřebujete oddaného věrného posluhu, pořiďte si psa.
A ani tehdy to nemusí vyjít.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

To mně kocour neudělá. Ten jak mně uvidí tak sebou praští a už válí sudy.
Jinak je běžné že někdy při tom kouše ale není to útočné. On si takto hraje.
Kočku klasicky nehlaď ale spíše jemně drbej. Nebo hlaď pod bradou.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit


Zajímavé otázky v kategorii Zvířata