Pitras

Proč po chvíli hlazení kočky, začne drápát a kousat??

Ahoj. Máme již přes rok Britskou dlouhostrstou kočku.A chtěl bych se zeptat jestli je normální že třeba když si ji chvíli hladíme pak začne být divoká? Začne kousat a drápat a nějak ji to nejde odnaučit. Byl bych rád za každé rady. Jinak kočičku máme již od jejího narození.
Doplňuji:
NO ona někdy utočí i když ji nehladíme, prostě z ničeho nic

Nejlepší odpověď
anonym

Každá kočka má jinou povahu, dává ti jasně najevo, že doteky nemá vůbec ráda, tak si s ní prostě hraj tak, abys na ni nemusel sahat, hrajte třeba skořápky 🙂
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=GoXHVs65NFQ

Další odpovědi
petra15

Kocka bere pohlazení jako pozdrav — musí se ale zacít na hlave… a pokud pak hladís az k ocasu( a to mozná i 3×), je vse v porádku, ty ale hladís dále a stále…a to je pro ní ten problém…ze jí neakceptujes…neznás kocicí zákony?

huxa

Asi se jí to nelíbí. Jak ji hladíte?
Doufám, že ne při jídle.

Tobbynka

Naše číča to dělá taky. Jakmile ji úplně normálně pohladím, a je to už dlouho, tak začne kousat, potom strašně hnusně drápat a nakonec se splaší a uteče. Naše kočka to dělá už odmalinka, nejde ji to odnaučit. Musím se s tím smířit. Možná, že se to ta Vaše odnaučí, ale nevím. Každopádně… každá kočka je jiná. My máme polo-temperamentní číču. Někdy se vyvaluje doma v pelíšku a někdy skotačí venku v lese a vrací se domu až v 10 hodin večer.

Sůwa

Každá kočka je jiná, já se tu snažím psát a kocour mi aspoň zakryl myš. Při každé vhodné ( i nevhodné ) příležitosti se vnucuje, abych ho šimrala na bříšku 🙂

anonym

Britská dlouhosrstá kočka snad není žádné plemeno, tak nevím proč vůbec upozorňuješ na plemeno, když tvoje kočka zřejmě není čistokrevná . Povahu koček určuje jednak plemeno a jednak každý jedinec v rámci plemene může mít povahu „svou“.
Pokud máte kočičku od jejího narození, znamenalo by to, že jste vlastnili i její matku, která u vás porodila. Takže byste povahu vaší kočky mohli odvodit
od povahy matky.
Kočka je prostě kočka.Jsou nezávislé, mají svůj charakter. Pokud potřebujete oddaného věrného posluhu, pořiďte si psa.
A ani tehdy to nemusí vyjít.

mosoj

To mně kocour neudělá. Ten jak mně uvidí tak sebou praští a už válí sudy.
Jinak je běžné že někdy při tom kouše ale není to útočné. On si takto hraje.
Kočku klasicky nehlaď ale spíše jemně drbej. Nebo hlaď pod bradou.