iTRAS

Dozrávání ovoce v mikrotenovém sáčku?

Nedozrálé ovoce uzavřené do mikrotenového sáčku údajně po několika dnech dozraje, a to díky koncentraci etylénu, který se z ovoce při procesu zrání uvolňuje. Co je na tom pravdy?

Nejlepší odpověď
annas

Dozrávání v domácích podmínkách urchluje přidané jablko – mám vyzkoušené u rajčat.
Doplňuji:
www – vždy já nic takového nenapsala. Uvedla jsem jen, že mám zkušenosti s jablkem. To vydrží déle než hruška či banán.

Další odpovědi
beer

Ano, je to tak.
Dělá se to i ve skladech:

Zdroj: http://www.zah­radaweb.cz/Ety­lenova-atmosfera-ve-skladovacich-technologiich-jadroveho-ovoce__s513x431­39.html

www

Pro Kerberus:
Ano – a nejen jablko uvolňuje při zrání ethylen. Banány, hrušky atd.

elektrikář

Poslední rajčata se dávala dozrát do 5 litrových lahví.Tam dorála z jablky z kterých se uvolňuje etylén.

iTRAS

Kerberus: z jablka se uvolňuje etylén ve vyšší koncentraci než z ostatních druhů ovoce/zeleniny?

Kerberus

Ano, někde jsem točetla a zkouším už několik let. Rajčata opravdu dojdou. Někdy je ani nedávám do sáčku, ale jen do krabice, dáme mezi ně jablka, přikryji, aby vše bylo ve tmě.

Podobně když se dají ředkvičky i s listím v mikrotenovém sáčku do lednice, nezměknou a vydrží mnohem delší dobu.